Bakan Karaismailoğlu: Antalya Havalimanı'nda Kurban Bayramı'nın ilk günü rekor kırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarafından yapılan açıklamada bayramın ilk günü Antalya Havalimanı’ndan yapılan uçuşların rekor kırdığını belirterek, "Antalya Havalimanı'nda 2 Temmuz'da bin 26 uçak trafiği ile rekor kırmıştık. Kurban Bayramı'nın 1. gününde bu rekoru tazeledik. 9 Temmuz'da iç hatta 121, dış hatta 913 olmak üzere toplamda bin 34 uçak trafiğine hizmet verildi. Böylece, pandemi sonrasının en yüksek rakamına ulaşılarak rekor kırıldı. Aynı gün yolcu trafiği ise iç hatta 19 bin 66, dış hatta 163 bin 84 olmak üzere toplam 182 bin 150 oldu" ifadelerine yer verdi.

'KAPASİTE ARTIRIMININ DOĞRULUĞUNUN GÖSTERGESİ'

Antalya Havalimanı'nın 2021 yılında kapasitesinin arttırılması için çalışma başlattıklarını belirten Karaismailoğlu, "Rekorlar, kapasite artırımının ne kadar doğru bir karar olduğunun göstergesi. Turizm merkezine ilk adım atılan yerlerin başında gelen Antalya Havalimanı'nda daha iyi hizmet verebilmek ve olumlu bir ilk izlenim oluşturmak çok önemli. Ayrıca, bu ihale ekonomiye olan güveni de gösterdi. Proje, iç hatlar ve 2'nci dış hatlar terminallerinin büyütülmesi, 3'üncü dış hatlar terminali ve genel havacılık terminali, VIP terminali ve devlet konukevi yapımı, apron kapasitesinin artırılmasına yönelik yatırımlar, yeni teknik blok, kule ve verici istasyonu yapımı, akaryakıt depolama ve dağıtım tesisi yapımı gibi yatırımları içeriyor. Tesislerin yapım süresi 36 ay, işletme süresi de 25 yıl olacak" dedi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11343301/bakan-karaismailoglu-antalya-havalimaninda-kurban-bayraminin-ilk-gunu-rekor-kirildi