Yeğenini çöp eve kilitleyen teyze tutuklandı

Türkiye, Bursa’da çöp evde bulunan 9 yaşındaki Muhammet’i konuşuyor. İcra sonucunda ekiplerin gittiği evde kapısı kilitli bir odada bulunan ve zayıf ve bakımsız haliyle herkesin yüreğini sızlatan Muhammet’in teyzesi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye’nin konuştuğu olayda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Yeğenini yaklaşık 1 yıldır bir odada kilitli tutan teyzenin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi. Muhammet ise Bakanlık tarafından koruma altına alındı. İşte detaylar…

Çöp Evdeki Kilitli Odadan Çıkmıştı

Olay, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde meydana geldi. Kirasını ödemediği için ev sahibi tarafından mahkemeye verilen ve evine icra giden Kamuran Pınar A.’nın evinde 9 yaşındaki Muhammet A.’nın kilitli tutulduğu ortaya çıktı. Teyze Kamuran Pınar A.’nın 9 yaşındaki Muhammet A.’yı yaklaşık 1 yıldır bir odada kilitli tuttuğu ortaya çıkarken küçük çocuğun açlıktan zayıfladığı, saçının ve tırnaklarının uzadığı görüldü. Türkiye’nin gündemine oturan olayla ilgili polis ekipleri soruşturma başlatırken küçük Muhammet’in Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındığı öğrenildi.

Gündem Haberleri

Teyze Tutuklandı

Polis ekiplerinin soruşturma başlattığı olayla ilgili teyze Kamuran Pınar A., Osmangazi ilçesinde bir kafede otururken gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu sonrasında adliyeye çıkarılan teyze Kamuran Pınar A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Muhammet’in annesi ise oğlunu bulmak için 2020 yılında kayıp ilanı verdiğini, kız kardeşinin oğlunu kendisinden kaçırdığını iddia etti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11429472/yegenini-cop-eve-kilitleyen-teyze-tutuklandi