Karamollaoğlu: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü bir ihtimal olabilir

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi liderlerinin ortak masaya oturduğu, 12 Şubat’ta başlayan ve ‘altılı masa’ ismi ile anılan toplantıların ilk turunun son müzakeresi gerçekleştirildi. Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada, ‘kararlılık ve umut’ mesajları verildi.

KARAMOLLAOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Karar TV yayınına misafir olan Karamollaoğlu, adaylık tartışmaları hakkında, “Şu an altılı masada bir ayrılık görünmüyor. En önemli konu cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Bu konuda da müşterek bir adayın belirlenmesi kararlandı. Burada çok net bir tavrımız var. Seçim tarihi ilan edildiği zaman adayı belirleyeceğiz. Bu kararda herkes ittifak etti. Tek adayla çıkılması en isabetli tavırdır. Ortak adayla çıkarsak seçimlerde aday kim olursa olsun yüzde 90 kazanırız. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı güçlü bir ihtimal olabilir. Kılıçdaroğlu da dahil altı partinin liderleri seçim tarihi ilan edildikten sonra adayımızı açıklayacağız. Şu an da böyle bir münakaşanın içine girme ihtiyacı duymuyorum.”

“Erdoğan, halkın desteğini yitirdi. Erdoğan, güçlü bir aday değil” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, “Kılıçdaroğlu’nu kendi partisi içerisindekiler aday olarak görmek istiyor. Bu normal bir şey. Ama onun adaylığı konusundaki düşüncemi söyleyemem. Bizim gündemimizde cumhurbaşkanı adayı yok” şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11801833/karamollaoglu-kilicdaroglunun-adayligi-guclu-bir-ihtimal-olabilir