Bunalıma girdi 5 katlı iş merkezinin çatısından atladı

Aksaray’da bunalıma girdiği bilgisi verilen 30 yaşındaki adam 5 katlı iş merkezinin çatısına çıktı. Polisin tüm ikna çabalarına cevap vermeyerek kendisine zarar verdikten sonra aşağıya atladı. İtfaiye ekiplerinin açtığı hava yastığına denk gelen şahsın durumunun iyi olduğu bilgisi verildi.

“İNTİHAR ETMEK İSTİYORUM”

Talihsiz olay Ankara caddesinde bulunan Taşpazarı ilçesindeki 5 katlı bir iş merkezinde meydana geldi. Sami D. (30) iş hanının çatısına çıkarak intihar etmek istiyorum diye bağırdı. Şahsın çatıda bağırdığını duyan çevredekiler önce şahsı sakinleştirmeye çalıştı ve sağlık ekipleri ile polise ihbarda bulundu. İhbarla birlikte olay gerine gelen emniyet mensupları, itfaiye ve sağlık ekipleri kısa sürede önlemlerini aldılar. Emniyet ekipleri şahsı ikna etmeye çalışırken itfaiye ise iş merkezi önünde hava yastığı açtı. Dakikalarca süren ikna çabalarına rağmen çatıda kiremitlerle kendi vücuduna zarar veren şahıs daha sonra kendini boşluğa bıraktı. İtfaiye ekiplerinin özverili çalışması sonucu açılan hava yastığına düşen şahısa hemen sağlık ekipleri müdahale etti. Olay yerindeki ilk müdahaleden sonra Adem D. ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedavi altında bulunan 30 yaşındaki şahsın sağlık durumunun ciddi olmadığı bilgisi verildi.

Şahıs çatıda ikna edilmeye çalışılırken bazı vatandaşların ‘’atla diyerek video çekmesi diğer vatandaşlarında tepkisine sebep oldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11804479/bunalima-girdi-5-katli-is-merkezinin-catisindan-atladi