TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan üretim çağrısı: Sakın ha sakın bu işten vazgeçmeyin

Hatay’da açıklamalarda bulunan TOBB Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, iş insanları ile bir araya geldi.

'EN ÇOK FİYATI ARTAN ÜRÜNLER TARIM VE HAYVANCILIK ÜRÜNLERİDİR'

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, "Son 10 yılda dünyada en çok fiyatı artan ürünler nedir diye trende bakın, en çok fiyatı artan ürünler tarım ve hayvancılık ürünleridir. Sakın ha sakın bu işten vazgeçmeyin, önünüz açık. Dünya nüfusu her yıl bir Türkiye artıyor. Az gelirliler, köyden şehre gidiyor. Köyden şehre gittiği zaman insanlar tüketici haline geliyor. Siz ne kadar üretirseniz, alıcısı var haberiniz olsun. Sıkıntılarımız olacak, cennet yok bu dünyada, sıkıntının olmadığı bir iş yok. Kim ne iş yapıyorsa, herkesin bir sıkıntısı var ama güzellikler bu sıkıntıları aşmakla olur" şeklinde konuştu.

'PANDEMİ DÖNEMİNİ EN AZ HASARLA ATLATAN İŞ DÜNYASI BİZ OLDUK'

Konuşmasının devamında, Hisarcıklıoğlu, "Pandemi dönemini en az hasarla atlatan iş dünyası biz olduk. Burada 365 oda ve borsa başkanım, 20 Mart 2020’den sonra, tüm Türkiye’deki oda ve borsa başkanlarım müthiş çalıştılar. Allah hepsinden razı olsun. Eğer bu kadar az hasarla atlattıysak, onların sayesinde. Onlar sahadaki sıkıntıları bize aktardılar, bende telefonla gece geç saatlere kadar kime ulaşmam gerektiyse ulaşıp çözüm yolları aradık. Bir ve beraber olarak bu sıkıntıların üstesinden geldik. Ne olur birbirimizi ötekileştirmeyelim. Birbirimizi etnik kökeninden, mezhebinden, inancından, fikrinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmeyelim. Bakın görüyorsunuz, bizim bizden başka dostumuz yok. Bunu yapan toplumlar başarılı oluyorlar, bunu yapamayan toplumlar kaybediyor." İfadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11870973/tobb-baskani-hisarciklioglundan-uretim-cagrisi-sakin-ha-sakin-bu-isten-vazgecmeyin