Erzurum'da ayı saldırısına uğrayan kişi: Devletten ayılar için önlem almasını istiyoruz

Erzurum’un Pazaryolu ilçesinin Şehitler Mahallesi'nde yaşan bir vatandaş evinin bahçesinde yetiştirdiği fasulyelerini sulamak için gelen 75 yaşındaki Kenan Gürcü ağaçların altında olan ayının saldırısın uğrayarak yaralandı

AYI SALDIRISINDAN KURTULDU

Yere düşerek bacağı ve kolundan yaralanan Gürcü, ayının kendisine saldırdığını anlayınca kolunu hayvanın ağzına koyarak yüzünü korudu.

Sesleri duyan bahçeye gelen komşuları sayesinde ayının elinden kurtulan Gürcü, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Erzurum Şehir Hastanesine sevk edildi. Gürcü'nün vücudunun pek çok yerinde kırıklar oluştu.

‘BUNA ÖNLEM ALINMASINI İSTİYORUZ’

Tedavisi halen süren Gürcü, ayının saldırdığı anları anlatarak, "Ayı ağacın altından çıkarak bana saldırdı. Yere düştüm ve ayağımı tuttu. Daha sonra yüzüme saldıracağı sırada elime ağzına koydum. Biraz kolumu ağzında tuttu. Ben çok bağırdım, yukarıda komşu sesimi duydu. Koşarak ve ses çıkararak geldi, ayı kaçtı ve kurtuldum. 4 gündür hastanedeyim çok şükür durumum iyi. Devletten, ayılar için bir önlem almasını istiyoruz. Yani benim ölmem hak, ayı yaşayacak; böyle bir şey olur mu? Artık çocuklar ne bahçeye ne tarlaya gidebiliyor. Neymiş, ayı yaşayacakmış. Buna önlem alınmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11880830/erzurumda-ayi-saldirisina-ugrayan-kisi-devletten-ayilar-icin-onlem-almasini-istiyoruz