Altaylı: Gazeteci isimlerini saydı, 'Hakaret davalarından ayda 300 bin TL gelir elde ediyorlar' dedi

Bir lokantada yemek yediği esnada bir avukatın yanına gelerek kendisine “Size para kazandıracağız” teklifinde bulunduğunu HaberTürk’teki köşesine taşıyan Fatih Altaylı, kendisine edilen hakaret ve küfürler nedeniyle dava açabileceğini belirterek vekalet vermesini istediğini ifade ederek, “Tüm bu meslektaşlarınızın bu konudaki avukatlığını biz yapıyoruz. Bazıları sadece bu hakaret davalarından ayda 300 bin TL'ye yakın gelir elde ediyorlar” ifadelerini kullandı.

‘UTANMAZLIK GÖRMÜŞTÜM AMA BU KADARINI GÖRMEMİŞTİM’

Fatih Altaylı, yazısının devamında konuya ilişkin, “İnanamadım. Kendilerine edilen hakareti geçim yolu haline getirmişlerdi. Küfürü yiyor, paraya çeviriyorlardı. Hatta muhtemelen daha çok küfür işitmek için, daha uç yazılar yazıyor, milletin damarına daha çok basıyorlardı. Küfür eden arttıkça bunlar sürümden kazanıyordu. Vay anam vay diye geçirdim içimden. Utanmazlık görmüştüm ama bu kadarını görmemiştim” ifadelerini kullanan Altaylı, söz konusu teklifte bulunan avukata, “Bak kardeş, bu saydığınız ve meslektaşınız dediğiniz isimlerin hiçbiri benim meslektaşım falan değil. Önce bunu bir bil. İşin cılkını çıkarmayan kimseye de dava açmıyorum. Tazminatlar benim gelir kaynağım değil. Küfür yedikçe para kazanacağım diye sevinen utanmazlardan değilim. Siz onların avukatlığını yapmaya devam edin” ifadelerine yer verdi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11892666/altayli-gazeteci-isimlerini-saydi-hakaret-davalarindan-ayda-300-bin-tl-gelir-elde-ediyorlar-dedi