Almanya’ya gitme vaadiyle kandırıldılar! Yabancı uyruklu 7 kişi kilitli tutuldukları evde yakalandı

Adana’nın Merkez Seyhan ilçesine bağlı Mira Çelebi Mahallesi’nde meydana gelen olayda 31012 sokakta yaşayan vatandaşlar bir evden sesler gelmesi üzerine durumu Polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri evin içinde yabancı uyruklu 7 kişinin bulunduğunu ve kapının da kilitli olduğunu tespit etti. Kısa süre sonra çilingir yardımıyla evin kapısı açıldı.

ALMANYA’YA GÖTÜRECEĞİZ DİYE KANDIRDILAR


Polis ekipleri yabancı uyruklu kişilere evden çıkarırken şahısların Mersin’de yaşadıkları ve 4 kişi ile 8 bin Euro karşılığında Almanya’ya gitmek için anlaşarak Adana’ya geldikleri ortaya çıktı. Şahısların kendilerine 4 gün önce bu eve getirdiklerini ve kapının da üzerlerinden kilitlendiğini söyleyen yabancı uyruklu Şahıslar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Yabancı uyrukluların verdiği ifade doğrultusunda eşkali belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

SAVAŞTAN KAÇTILAR


Evde kilitli tutulan şahıslardan Baran Diyar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “7 kişi bu 4 kişiye 8 bin Euro verdik. Bizi Almanya’ya götüreceklerdi. 4 gün önce yola çıktık. Biz Adana’ya getirip bir eve kilitleyip kaçtılar. Kaç gündür çocuklarımda eşimden haber alamıyorum” dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/12150731/almanyaya-gitme-vaadiyle-kandirildilar-yabanci-uyruklu-7-kisi-kilitli-tutulduklari-evde-yakalandi