Akraba cinayeti! 15 yaşında katil oldu

Ertan Özkaya (33) Aydın Nazilli’de, 15 yaşındaki amca çocuğu tarafından silahla vurularak öldürüldü. Olay, Zafer Mahallesi Balık Pazarı’nda sabah saat 07:00 sularında gerçekleşti.

İlçede balıkçılık yapan Felemez Özkaya oğlu Davut Özkaya ile Nazilli Balık Hali’ne geldi. Baba-oğul, halde aralarında bir süredir pazar yeri konusunda gerginlik yaşadıkları kardeşi Alican Özkaya ve onun oğlu Ertan Özkaya ile karşılaştı.

AKRABA CİNAYETİ

İki kardeş arasında çıkan tartışma kısa bir sonra kavgaya dönüştü. İki kardeşin oğullarının da kavgaya karışması sonucu olay büyüdü. İddiaya göre, Alican Ö. ve kardeşinin oğlu Ertan Ö. ikiliye satırla saldırdı. Bu sırada Felemez Özkaya ile oğlu Davut Özkaya yanlarında taşıdıkları tabancayla peş peşe ateş etmeye başladı.

Olayda evli ve bir çocuk babası Ertan Özkaya, boğazına ve göğsüne isabet eden kurşunlar sonucu kanlar içerisinde yere yığıldı. Ertan Özkaya’nın babası Alican Özkaya da bacağından yaralandı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı Ertan Özkaya ve babası Alican Özkaya ambulanslarla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ertan Özkaya tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Felemez Özkaya ve oğlu Davut Özkaya olay yerinden kaçtı. Baba-oğul olaydan bir süre sonra tabancalarıyla birlikte polise teslim oldu.

Felemez Özkaya ve oğlu Davut Özkaya’nın cinayeti işlediklerini itiraf ettikleri öğrenildi. Ekipler, Ertan Özkaya’nün hangi tabancadan çıkan mermiyle hayatını kaybettiğini belirlemek için olayın yaşandığı çevredeki güvenlik kameraları görüntülerini incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/12156911/akraba-cinayeti-15-yasinda-katil-oldu