Arda Turan Messi'yi Türkiye'ye Getiriyor!

A Milli Takım'ın, Yunanistan ile yaptığı maçın ardından açıklamalarda bulunan Arda Turan, takımın başarısı için elinden geleni yaptığını belirterek, "Benim için giydiğim milli forma hayattaki her şeyden daha önemli. Galatasaray, Barcelona, Atletico Madrid formasından daha değerli. Fatih Hoca'ya çok teşekkür etmek istiyorum. Transfer olduğum Barcelona'da oynayamayacağım belli olurken de bana 'forma senindir, takımın liderisin' dedi. Bana o güveni verdi. Ben de elimden gelenin en iyisini yaptım. Şu anda o vicdani rahatlığa sahibim" dedi.

2016 Avrupa Şampiyonası'nda ilk gruptan çıkacaklarına inandığını anlatan yıldız futbolcu, şunları kaydetti:
"Ben takım arkadaşlarıma, hocamıza ve sisteme inanıyorum. Başarabiliriz. Ben gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Bence güzel bir ekip oluyoruz. Bu takımın gerçek bir potansiyeli var. Bu takım dünyadaki her takıma kafa tutabilir. Bizim için önemli bir turnuva. Ben takıma inanıyorum. Birçok favori takım var. Biz sürpriz yapabiliriz, yarı final, final görebiliriz. Çok enteresan şeyler olabilir. İspanya, Almanya, Fransa biraz önde gibi."

"İNŞALLAH MESSİ'Yİ TÜRKİYE'YE GETİRİRİZ"

Arda Turan, Arjantin ile milli maç yapılması konusunda Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'ye teklif yaptığına yönelik haberlerin sorulması üzerine, "Ben ülkeme faydalı olmak istiyorum. Messi'nin buraya gelip, insanların onu görmesi güzel olur. Çocuklarımız için çok güzel olur. Bence dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. O yüzden Messi, Mascherano gibi bir oyuncuyu görmeleri bizim çok güzel olur. İnşallah böyle bir şey olur. Ben ona söyledim. Onlar da çok sıcak bakıyor. Takvimde uygun bir zaman bulunabilirse, neden olmasın. İnşallah Messi'yi Türkiye'ye getiririz. Ben hatta Anadolu'ya getirmekten yanayım. Orada bir yerde oynayalım herkes görsün" diye konuştu.

"İNŞALLAH İYİ İŞLER YAPARIZ"

Arda Turan, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ise ülkenin gurur duyacağı bir takımın oluştuğunu belirterek, "İnşallah 12 Aralık'ta en güzel kurayı çekip Avrupa Şampiyonası'nda iyi işler yaparız" dedi.

İkinci kez Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceğini hatırlatan milli futbolcu, "Bütün ülkenin gurur duyacağı bir milli takım oluştu diye düşünüyorum. İnşallah 12 Aralık'ta en güzel kurayı çekip, orada da iyi işler yaparız. Turnuvalarda olmak önemli. Arkadaşlarım için de benim için de çok farklı bir tecrübe olacak. İnşallah 2008'de yakaladığımız başarıyı tekrardan yakalayabiliriz" ifadelerini kullandı.

"Beraber düşüp, beraber kalkıyoruz ama pes etmek asla yok" diyen Arda Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sonuna kadar savaşacağız. Bu takımın potansiyeli gerçekten var. İnanmadığım hiçbir şeyi mağlubiyetlerden sonra bile söylemedim. 'Hayal satmıyoruz' dedim. Gerçekten inandığım şeyleri söyledim. Çok şükür inandığımız şeyler karşımıza çıktı. Sonuna kadar savaştık, emek verdik. Zor bir serüvendi bizim için ama ne olursa olsun gitmeyi başardık. Hak ettiğimiz bir gidişti diyelim. Özellikle son bir senedeki performansımız takdire şayandı."

"KURADA KİM GELİRSE GELSİN"


Arda Turan, kura çekiminde tercih ettiği bir ülke olup olmadığı sorusuna, "Hocamızla, İzlanda maçından bir gün önce konuşurken 'Yarın direkt gidiyoruz' diye şakalaşıyorduk. Direkt gittik çok şükür. Kurada kim gelirse gelsin, turnuvada olmak önemli. Biz herkese kafa tutabiliriz, herkesi yenebiliriz. Bu ihtimalimiz var" cevabını verdi.

Milli takıma faydalı olmak için elinden geleni yaptığını da vurgulayan 28 yaşındaki futbolcu, "Kaptanlık, unvanlar geçici. Kimse buraya kazık çakmıyor. Elimizden ne geliyorsa ülkemiz için vermeye çalışıyoruz ama 21 yaşında kariyerim adına çok özel bir turnuva geçirmiştim. Umarım 28-29 yaşında da öyle bir turnuva geçiririm" şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5197288/arda-turan-messiyi-turkiyeye-getiriyor