Cezaevinde çıkan kavgada 16 mahkum öldü

Meksika’daki bir hapishanede mahkumlar arasında kavga çıktı. Silah, bıçak ve sert cisimlerle birbirlerine saldıran ve kavgaya tutuşan mahkumları hapishanede görevli olan güvenlik birimleri ayırarak olayı kontrol altına aldı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada cezaevindeki kavgada 16 mahkumun hayatını kaybettiği, hapishanede görevli güvenlik memurlarından yaralanan ve ölen olmadığı ifadelerine yer verildi.

Kavga 3 Saat Sürdü

Olaya geniş yer veren Meksika basınından edinilen bilgilere göre Zacatecas eyaletinde bulunan Cieneguillas cezaevinde cezalarını çeken mahkumlar, ateşli silahlar, sert cisimler ve bıçaklarla birbirlerine girdi. 3 saat civarında süren kavgayı hapishanede görevli güvenlik birimleri kontrol altına aldı. Kavgada 16 mahkum ölürken, 5 mahkumda yaralandı.  

Aramada Yasaklı Maddeler Bulundu

Cezaevinde çıkan olaylarla ilgili bir açıklama yapan eyaletteki güvenlik sorumlusu Ismael Camberos Hernandez, “Cezaevinde çıkan olaylarda güvenlik güçlerinden yaralanan ya da ölen olmadı. Cezaevinde güvenlik için daha evvel yapılan denetimlerde herhangi bir silah bulunmamıştı. Kavgadan sonra yapılan detaylı aramada ise 4 silah, 9 cep telefonu, 17 bıçak ile uyuşturucu madde bulundu. Silahları, cep telefonlarnı ve uyuşturucuyu cezaevine gelen ziyaretçilerin getirmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz. Kavgada hayatını kaybeden mahkumların hepsi ateşli silahlarla ölmedi. Bazı mahkumlar, bıçak ve sert cisimlerden aldıkları darbeler neticesinde öldü.” dedi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5197441/cezaevinde-cikan-kavgada-16-mahkum-oldu