Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e dolandırıcı şoku

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’e ait olan "Tatlıses Gıda" şirketinde çalışan Fulya T., ve Özlem P., adlı iki muhasebe çalışanı, yapılan denetleme sonrası ünlü türkücüyü milyonlarca lira dolandırdığı ortaya çıktı.

İbrahim Tatlıses’e ait olan "Tatlıses Gıda" şirketinde çalışan iki kadın muhasebe departmanında çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde bir denetim şirketi tarafından yapılan "Şirket Denetleme Raporu" hazırlanmasının ardından Fulya T., ve Özlem P.’nin şirket kaynaklarını suiistimal ettiği,  maddi menfaat elde etmek amacıyla görevinden doğan hak ve yetkileri kötüye kullandığı ortaya çıktı. İki kadın tarafından yapılan milyonluk vurgunun ortaya çıkması sonrası ünlü türkücü iki çalışanından şikayetçi oldu.

İki kadın milyonluk vurgun yaptı

Ünlü türkücünün iki kadın çalışanından şikayetçi olmasının ardından, Fulya T., ve Özlem P., hakkında soruşturma başlatıldı. "Şirket Denetleme Raporu" sonrasında hazırlanan raporda, muhasebe çalışanı olan Özlem P.’nin üçüncü şahıslara ödeme yapılmış gibi gösterdiği, yapılan ödemeler için kestiği makbuzları kendi hesabına aktardığı ve aktarılan rakamın 1 milyon 192 bin lira olduğu tespit edildi. Özlem P.’nin eşi Ayhan P.’yi 13 ay boyunca şirket çalışanıymış gibi gösterip sigortasını ödettiği ortaya çıktı. Bu sebeple şirketi 45 bin liralık zarara uğrattığı da ortaya çıktı. Aynı zamanda, Özlem P.’nin şirket üzerinden kendi şahsına araç kiraladığı, bu araç içinde toplamda 28 bin lira ödediği belirlendi.

Hazırlanan raporda bir diğer muhasebe çalışanı olan Fulya T.’nin de, şirket için şahısları yapılmış olarak gösterdiği ödemeleri kendi hesabına aktardığı ortaya çıktı. Kesilen makbuzlarla hesabına aktardığı paranın 20 bin dolar olduğu belirlendi.  Diğer çalışan gibi eşi Şahin Burak T.’yi 9 ay boyunca şirket çalışanı gibi göstererek sigortasını ödetti. 9 ay boyunca eşi için ödenen SGK rakamının da 30 bin lira olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda Fulya T., bebeğinin bakıcısı olan Emine Ö.’ye de şirketten sigortalı göstererek 21 ay boyunca ödemesini yaptı. Bakıcısı içinde şirketten ödenen SGK rakamının 57 lira olduğu belirlendi. Fulya T.’nin de şirket üzerinden kendi şahsına araç kiraladığı ve bu araç içinde toplamda 28 bin lira ödediği tespit edildi.

Soruşturma başlatıldı

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses yaşadıkları karşısında şok geçirirken,  avukatı Hayati Şahin aracılığıyla da savcılığa suç başvurusunda bulundu. Ünlü türkücünün avukatı Şahin, şirketi dolandıran iki muhasebe çalışanı için resmi belgede sahtecilik, görevlerini kötüye kullandıklarını ve böylece şirketi dolandırdıkları belirterek suç duyurusunda bulundu. Şirket çalışanı iki kadın hakkında soruşturma başlatıldı.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5199519/unlu-turkucu-ibrahim-tatlisese-dolandirici-soku