Benzine ne kadar zam geldi? Benzin fiyatları kaça yükseldi?

Gelen son bilgilerde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin 21 kuruş zamlanacağı belirtildi. Benzin fiyatlarındaki büyük artışın bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacağı aktarılırken benzin fiyatlarındaki bu artış sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. İşte detaylar…

Benzine 21 Kuruş Zam Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 21 kuruş zam geldiği ifade edildi.

Benzinin Litre Fiyatı Kaça Çıktı?

Yapılan zam açıklamasının ardından benzinin litre fiyatının kaça çıkacağı araştırılmaya başlandı. Araç sahiplerini üzen zammın ardından benzinin litre fiyatı İstanbul’da 6,60’tan 6,81’e yükselirken Ankara ve İzmir’de ise fiyatların 6,69’dan 6,90’a yükselecek.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Benzin fiyatlarına gelen son zammın ardından herkes akaryakıt fiyatlarının nasıl hesaplandığını merak etmeye başladı. Fiyatlar, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz Piyasası’ndaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineler tarafından hesaplanmaktadır. Yapılan bu hesaplamalar sonucunda dağıtım firmaları tarafından uygulanan bu fiyatlar rekabet ve serbesti sebebiyle şirket ve kentlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Benzine 21 kuruş zam geldiğine dair haberlerin ortaya çıkmasının ardından gelen zam sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. Zam haberiyle beraber Twitter’da açılan ‘benzine 21’ etiketi altında pek çok kullanıcı konuyla ilgili yorumlarını aktardı. Sosyal medya kullanıcıları benzin fiyatlarına uzun süredir bu kadar yüksek bir zam gelmediğine dair yorumlarda bulundu.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5200418/benzine-ne-kadar-zam-geldi-benzin-fiyatlari-kaca-yukseldi