Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ali Babacan Ahmet Davutoğlu ve Mehmet Şimşek ile ilgili bomba İddia

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin İstanbul'da gerçekleşen il başkanları toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Şehir Üniversitesi ile ilgili devam eden tartışmalar hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteye ait olan arazinin Başbakanlığı döneminde yapıldığını ifade etti.

Davutoğlu arazinin mülkiyetini verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık yaptığı dönemde bu arazinin tahsisinin mülkiyete dönüştürüldüğünü belirterek, arazi tahsisinde Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Şimşek ve Feridun Bilgin’in imzası olduğunu dile getirdi.

Halkbank'ı dolandırmaya çalıştılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında ise bu üç ismin Halk Bankası'nı dolandırmaya çalıştıklarını belirterek, Halkbank'tan kredi talebinde bulunduklarını ve bankanın da bunlara ciddi anlamda bir kredi verdiğini ifade etti. Ödeme planlarında ise bu 3 kişinin Halk Bankası'na ödeme yapmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödemeler yapılmayınca bankanın da kendilerini sürekli olarak uyardığını dile getirdi. Şu anda Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'in halk Bankası'na olan borçlarının 417 milyon lira noktasında olduğunu belirten Erdoğan şimdi yapılandırmak istediklerini ifade etti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5200869/cumhurbaskani-erdogandan-ali-babacan-ahmet-davutoglu-ve-mehmet-simsek-ile-ilgili-bomba-iddia