Yerli medikal solunum cihazı üretimine destek! Selçuk Bayraktar duyurdu

Baykar’ın Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada, yerli medikal solunum cihazı üretimini desteklediklerini söyledi. Sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapan Selçuk Bayraktar,dünyanın dört bir yanında etkisini gösteren koronavirüsle mücadele kapsamında hastaların tedavisinde kullanılacak en doğru teknolojik cihazların önemine dikkat çekti.

Solunum Cihazı Eksikliğini Gidermek İçin Tüm Dünya Arayışta

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamınd kişisel tüm önlemlerin alınması ve yetkililerin uyarılarına uyarak mecbur kalınmadığı sürece evden çıkılmaması gerektiğini söyleyen Bayraktar, bu mücadele kapsamında hastaların tedavisi için doğru teknolojik cihazların kullanılması gerektiğine vurgu yapan Bayraktar, şu anda bütün dünya ülkelerinde solunum cihazı eksikliğinin yaşandığını ve dünya genelinde ülkelerin bu eksikliği giderebilmek için gelişmiş bir cihaz olan medikal vantilatör üretimi arayışına girdiklerini ifade etti.

250 Adet Cihaz Sipariş Verilecek

Türkiye’de geliştirilen yerli yoğun bakım vantilatörlerinin hızlı üretimi için 250 adet sipariş vereceklerini söyleyen Selçuk Bayraktar, yoğun bakım vantilatörlerinin pilot düzeyde üretildiğini ve ülkemizde başarıyla kullanıldığını söyledi. Baykar’ın yoğun bakım vantilatörlerini geliştiren BİOSYS firmasına hızlı üretim için destek olmasına karar verildiğini söyleyen Bayraktar, 250 adet cihaz sipariş verileceğini de belirtti. Bu cihazların gerektiği takdirde Türkiye’de kullanılacağı ve ihtiyaç sahibi olan dost ve kardeş ülkelere gönderilmek üzere devletin ilgili kurumlarına hediye edileceğini söyleyen Bayraktar yerli ve milli üretimin önemine bir kez daha vurgu yaptı.  

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5201269/yerli-medikal-solunum-cihazi-uretimine-destek-selcuk-bayraktar-duyurdu