Memur Emeklileri İkramiyelerindeki 30 Yıllık Hizmet Süresi Kısıtlaması Farkını Alacak

İkramiyelerini ‘30 yıllık hizmet süresi’ kısıtlamasıyla alan memur emeklilerine ek ödeme yapılmasını içeren tasarı Hükümet tarafından Meclis’e sevk edildi.

Hükümetin TBMM’ye sevk ettiği tasarıya göre, memur emeklilerinden ikramiyelerini ‘30 yıllık hizmet süresi’ kısıtlamasıyla alanlara ek ödeme yapılması planlanırken, 7 bin 500 liraya kadar olan ödemelerinde 3 ay içerisinde yapılması planlanıyor.

Meclis’e sunulan tasarı, memurların emekli ikramiyesinde esas alınan hizmet süresi hesabındaki 30 yıllık üst sınır nedeniyle hak kaybına uğrayan vatandaşlara yeni imkan getiriyor.

Söz konusu tasarının yasalaşması ile 7 Ocak 2015'ten önce emekli olan memurlara ve emekli ikramiyesi almadan hayatını kaybedenlerin dul ve yetimlerine ek ödeme yapılacak. Bu kapsam içerisinde yer alan ve çalışma süresi 30 yıldan fazla olanlar, fazladan çalıştıkları her yıl için ilave ikramiye alacak.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5201414/memur-emeklileri-ikramiyelerindeki-30-yillik-hizmet-suresi-kisitlamasi-farkini-alacak