Manisa'da art arda korkutan depremler vatandaşı panikletti

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Manisa’nın Akhisar ilçesinde 4.8 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Vatandaşların paniklemesine ve sokağa dökülmesine neden olan deprem, İzmir ilimizde de hissedildi. Deprem, TSİ saati ile 20.55’de yerin 8.9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar, şiddetli sarsıntı ile birlikte panikleyerek kendilerini sokaklara attılar.

Art Arda Sarsıntılar

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yaşanan 4.8 büyüklüğündeki depremde metruk bir bina yıkıldı. Deprem nedeniyle panikleyerek kendilerini dışarı atan vatandaşların, soğuk havada mağdur olmaması için Akhisar Belediyesi’nin hizmet binalarında misafir edildiği öğrenildi. AFAD, Manisa’nın Akhisar ilçesinde akşam saatlerinde iki sarsıntı yaşandığını açıkladı. İlçede 4.3 büyüklüğünde olan ilk deprem TSİ saati ile saat 19.47’de yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldi. 4.8 büyüklüğündeki ikinci deprem ise TSİ saati ile saat 20.55’te yerin 8.9 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Vatandaşlar Evlerine Girmedi

Neredeyse 1 saat arayla yaşanan depremler nedeniyle büyük bir korku ve panik yaşayan ilçe halkı, yeni bir deprem olur endişesiyle evlerine girmedi. Bunun üzerine vatandaşların soğuk havada mağdur olmaması için harekete geçen Akhisar Belediyesi, farklı bölgelerde yer alan hizmet binalarını vatandaşların hizmetine açtı. Vatandaşlar, bu gece bu hizmet binalarında Akhisar Belediyesi’nin misafiri olacak.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5201811/manisada-art-arda-korkutan-depremler-vatandasi-panikletti