Barış ve Huzur...

Menderes ERDOĞAN
Menderes ERDOĞAN

Başlığı okuduğunuzda içinde bulunduğumuz savaş ortamına ne kadar uzak ifadeler diyebilirsiniz. Belki de birçoğumuzun şu sıralar tek temennisi barış ve huzur ortamı.

Peki ama kim niye istemiyor barış ve huzuru, kimlerin ne çıkarı ne menfaati var ülkemizdeki savaş ve kaos ortamından? Kimler ülkemizin zayıflamasını dışa bağımlı hale gelmesini ve yeniden eski Türkiye `nin inşasını isteyebilir? Bunun gibi sonu gelmeyen ve cevap bekleyen onlarca hatta yüzlerce soru çıkartabiliriz. Ancak bunca sorunun cevabına ulaşmak için sizleri biraz beyin jimnastiği yapmaya davet ediyorum. Kesinlikle ben sorduğum hiçbir sorunun cevabını vermeyeceğim sadece sizlerin yapacağı beyin jimnastiği sonucunda cevaplara ulaşmanızı istiyorum o kadar…

Yaklaşık 1.5 yıl önce yaşananları gözünüzün önüne getirin.Ve sizden ricam o dönemde kimlerin bu olaylara karşılıksız destek verdiğini ve 24 saat kesintisiz canlı yayın yaptığını,kimlerin sözde vatanseverliğe soyunup çadırları ziyaret ettiğini,kimlerin sözde sanatçı etiketiyle göz boyadığını hatırlayarak zihninizde canlandırın.Yakılan, yıkılan kamu malları,devrilen belediye otobüsleri. Molotof atılan polisler,camları kırılan ,devrilen polis araçları, askeri araçlar….

Amaç sözde ağaç… Ama işin aslının bu olmadığı amacın, hatta tek hedefin AKP hükümetini yıkmak olduğu gün gibi ortaya çıktı.Peki başarabildiler mi? HAYIR…

Sonuç? Milyonlarca lira zarar… Acı kayıplar… Kendi polisine düşman olan bir halk topluluğu…

Yani olan yine bizlere oldu. Halkı cepheleştirdiler , milyonlarca zararı karşılamak için zamlar ve vergiler artışları vs vs …..

Peki geçen yılki olaylarda hedefe ulaşamayanlar şimdi ne yapıyor? Askere tezkere yetkisi vermeye HAYIR diyor. Yetmiyor sokaklara çıkıp halkı birbirine düşürüyor. Halkın kutsalı olan kurban vecibesini yerine getirmesine tahammül edemeyerek kurban kesenlerle IŞİD'i bir tutuyor. Geçen yıl çadırları dolaşıp göz boyayanlar bu yıl güvenlik önlemleri altında KOBANİYE giderek sözde destek veriyor.

Yani senaryo aynı ,  başrol oyuncuları aynı , giriş gelişme ve hedef tahtası aynı , muhtemeldir ki sonuç da aynı olacaktır.

Yine hedefe ulaşamayan sadece ve sadece ülkemize fitne fesat sokan , ülkemizi maddi açıdan sıkıntıya sokacak olan bir  senaryoyla karşı karşıyayız.

Ama şükürler olsun ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ eskisinden çok daha güçlü çok daha kararlı ve çok daha tecrübeli.

Şimdi size sorduğum soruların cevabını bulun bakalım… 

- Canlı Haber, Menderes ERDOĞAN tarafından kaleme alındı
https://www.canlihaber.com/makale/5202114/menderes-erdogan/baris-ve-huzur