Türkiye Yunanistan'a resti çekti! Gereği neyse onu yaparız

Doğu Akdeniz'de gerginliğin had safhaya ulaştığı Yunanistan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile birlikte düzenlediği basın toplantısında tepki gösterdi. Basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'de gerginliği artıran tarafın Yunanistan ve Rum kesimi olduğunu ifade ederek 'Başka ülkelerin dolduruşuna gelerek kendinizi riske atmayın. Türkiye'nin elinden kaza çıkmaz. Gereği neyse onu yapar.' diyerek Yunanistan ve Rum kesimine önemli bir uyarıda bulundu.

Yunanistan Hangi Uluslararası Hukuktan Bahsediyor

Doğu Akdeniz'de gösterdikleri çabalardan dolayı Merkel ve Maas'a teşekkür eden Dışişlerini Bakanı Çavuşoğlu, "Samimi bir şekilde objektif rol üstlenmek için gayret sarf ettiler. Borrell'e de gayretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yunanistan ve Rum kesiminin saldırılarına maruz kaldıklarına tanıklık ediyoruz. Onlar, AB'nin koşulsuz desteğini arkalarına alarak şımarmışlardır. Atina'da düzenlenen basın toplantısında Yunanistan Dışişleri Bakanının açıklamalarına baktığımız zaman kendilerine yakışan seviyede açıklamalar olduğunu görüyoruz. Bu toplantıda uluslararası hukuk çağrısını bir kez daha dile getiren Yunanistan'a hangi uluslararası hukuktan bahsettiğini sorma gereksinimi duyuyoruz." dedi.  

Gereği Neyse O Yapılır

Doğu Akdeniz'de gerginliğin artmasına Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin neden olduğunu dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan'a bir tavsiyede bulunuyoruz. Şımarıklıklarından bir an evvel vazgeçsinler. Başkalarının dolduruşlarına gelerek kendilerini riske atmasınlar. Yanlış adımlar atarlarsa, bu sefer elimizden bir kaza çıkmaz. Gereği neyse o yapılır." şeklinde konuştu.   

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5203198/turkiye-yunanistana-resti-cekti-geregi-neyse-onu-yapariz