Fransada ikinci dalga korkusu! Vaka 3 bini aştı

Fransa’da son 24 saatte koronavirüs salgınında 3 bin 310 yeni vaka tespit edildi. Vaka tespiti ile birlikte toplam vaka sayısı 215 bin 521’e ulaştı. Koronavirüs salgını Avrupa’da yeniden artmasıyla birlikte endişeye yol açtı. Son haftalarda vakaların artarak devam etmesi ise koronavirüsün ikinci dalga endişesini artırdı. Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklmada, son 24 saatte ise 3 bin 310 yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

Vaka Sayıları Yeniden Arttı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde yapılan test sonuçları ile birlikte 3 bin 310 yeni vaka tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 215 bin 521’e ulaştığını açıkladı. Bakanlık son 24 saat içinde ise ölü sayısının 3 artarak 30 bin 409’a ulaştığı bilgisini verdi. Sağlık Bakanlığı , 376 kişinin yoğun bakımda olduğunu 4 bin 857 kişinin ise hastanede tedavi gördüğünü belirtti. Uzmanlar virüsün gençler arasında yayıldığını açıkladı. Vaka sayılarındaki artışa rağmen hastanedeki hasta sayısının düşüş eğiliminde olduğunu açıkladı.

İngiltere Fransa’yı Güvenli Ülkeler Listesinden Çıkardı

Diğer yandan ise Fransa’da 20 Nisan’dan bu yana ilk kez 7 günlük vaka sayılarının 2 binin üzerine çıktığı açıklandı. İngiltere Fransa’yı seyahat için güvenli ülkeler listesinden çıkardı. Buradan gelen yolculara ise 14 günlük karantina süreci uygulanacağını belirtti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5203212/fransada-ikinci-dalga-korkusu-vaka-3-bini-asti