Fenerbahçe ara transfer döneminde şov yapmaya hazırlanıyor

Fenerbahçe ara transfer dönemi hazırlıklarına şimdiden başladı. İkinci yarıya daha güçlü şekilde başlamak isteyen sarı-lacivertli takımda en önemli hedef lig şampiyonu olup Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Fenerbahçe şimdiden Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilecek bir kadronun temellerini atmak istiyor. Birçok oyuncu Fenerbahçe'nin scout ekibi tarafından yakından takip ediliyor fakat ara transfer döneminde mutlaka kadroya katılması gereken futbolcular şimdiden belirlenmiş durumda.

Kadroya 5 yıldız daha katılacak

Sarı-lacivertli takım yaz transfer döneminde başta Vedat muriç olmak üzere birçok yıldız futbolcuyu kadrosuna dahil etmişti. Ara transfer döneminde de aynı şekilde yıldız isimleri kadrosuna katmak isteyen Fenerbahçe, şov yapmayı planlıyor. Sarı-lacivertli takımın teknik heyeti eksik bölgeleri belirleyerek kadrosunu güçlendirmek için yıldız isimlerini seçti.

Matuidi Fenerbahçe'nin ilk hedefi

Fenerbahçe'de uzun yıllar boyunca forma giyen ve bu sezon yeniden kadroya dahil olan Emre Belözoğlu'nun yaşının ilerlemesi ve sık sık sakatlanması nedeniyle devre arasında orta sahaya üst düzey bir transfer zorunlu hale geldi. Sarı-lacivertli takımın teknik heyeti orta saha için Juventus’un yıldız futbolcusu Matuidi’yi kadrosuna katmak istiyor. Şampiyonlar Ligi'ne katılması durumunda Fenerbahçe orta sahada Gustavo ve Matuidi’yi taraftarlarına izletmek istiyor. Fenerbahçe'nin gündeminde başka yıldızlarda var ancak şimdilik bunlar transfer dönemine kadar saklı tutuluyor.

Sözleşmeleri bitecek olan futbolcularla yeni sözleşme yapılacak

Diğer yandan Fenerbahçe'de sözleşmeleri bitmek üzere olan Mauricio Isla, Hasan Ali Kaldırım ve Ozan Tufan ile görüşmeler başladı. Sarı-lacivertli takım geçtiğimiz günlerde Dirar’ın kontratını 2 yıl uzatmıştı. 3 oyuncuyu da kadrosunda tutmak isteyen Fenerbahçe, herhangi bir sorun çıkmayacağını düşünüyor. Futbolcularla maddi konularda anlaşma sağlanması durumunda hemen imzalar atılacak.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5203560/fenerbahce-ara-transfer-doneminde-sov-yapmaya-hazirlaniyor