CHP Kurultayı’nda gerginlik! İlhan Cihaner ateş püskürdü

CHP’nin bugün ilk ayağı gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultayı’nda Kılıçdaroğlu’na rakip olan fakat yeterli imzaya ulaşamayan İlhan Cihaner, delegelerin tehdit edildiğini iddia etti. Delegelerin adaylıkta gerekli olan imza konusunda tehdit edildiğini ne süren Cihaner adeta ateş püskürdü. Bir insanın işi ve aşıyla nasıl tehdit edilebildiğini soran Cihaner, ‘Bunun hesabını mutlaka soracağız’ dedi.

Genel Başkan Adayı İlhan Cihaner Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Bugün Genel Başkan seçimlerinin gerçekleşeceği CHP 37. Olağan Kurultayı’nda gergin anlar yaşandı. Genel Başkanlık için adaylığını koyan ancak yeterli imza sayısına ulaşamayan İlhan Cihaner, kendi partisi için açtı ağzını yumdu gözünü. Aday olmak için gerek duyulan imza şartına parmak basan Cihaner, delegelerin tehdit edildiğini öne sürdü.

‘Hesabını Soracağız’

Konuyla ilgili açıklama yapan İlhan Cihaner, Herkesten hangi koşullarda imza aldığını bildiğini, yüzün üzerinde imza ile son 2 güne girdiklerini ve pek çok arkadaşın kendi ofislerine gelirken yoldan çevrildiklerini söyledi. Ellerinde imzası olmayan arkadaşların aşıyla ve işiyle tehdit edildiğini öne süren Cihaner, bunları yapanların kimler olduğunu bildiğini söyleyerek, ‘Hepsinden hesap soracağız. Bugün değilse yarın. Bir insanı, yoldaşını nasıl işiyle, aşıyla tehdit edersin sen?’ sözlerine yer verdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Adaylığına Değindi

Birkaç marjinal şey anlatmak istediğini dile getiren Cihaner, CHP’nin zamanında Cumhurbaşkanı adayı olarak bir siyasal İslamcıyı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterdiğini söyleyerek, ‘İhsanoğlu’nu aday göstermek mi yoksa bu adaylığa karşı çıkmak mı marjinallik?’ diyerek kendilerinin bu adaylığa karşı çıktıklarınısöyledi ve imza vermeyen 20 Milletvekilinden biri olduğunu belirtti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5203911/chp-kurultayinda-gerginlik-ilhan-cihaner-ates-puskurdu