Bursa'da kostik kimyasal yüklü tanker devrildi

Bursa’da yağan yağmurun ardından kayganlaşana yolda kontrolden çıkan kostik kimyasal madde yüklü tanker devrildi. Kazadan sonra olay yerine itfaiye ve AFAD ekiplerinin tedbir amaçlı sevk edildiği öğrenildi.

Direksiyon Hakimiyetini Kaybetti

İstanbul – Bursa – İzmir karayolunun Görükle ayrımında meydana gelen kazada sabun imalatında kullanılan kostik kimyasal yüklü tanker, yağan yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle yolda yan yattı. 55 LF 064 plakalı tankerin şoförü Bilal K., kazadan yara almadan kurtuldu.

Şoför Kaza Anını Anlattı

Kazadan sonra olay mahallinde güvenlik tedbirleri alan polis ve Karayolları ekipleri, tankerin kimyasal madde yüklü olmasından dolayı durumu itfaiye ve AFAD ekiplerine bildirdi. Kaza mahalline önlem maksatlı itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Kazadan herhangi bir yara almadan kurtulan tanker şoforü Bilal K., “Önüme bir minibüsün çıkmasıyla çarpmamak için aniden frene bastım. Ardından tankerin kontrolünü kaybettim ve tanker yolda yan yattı. Kostik kimyasal madde yüklü tankerle İzmir’e seyahat ediyordum.” ifadeleriyle kaza anını anlattı.   

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5203967/bursada-kostik-kimyasal-yuklu-tanker-devrildi