Altınları Aldılar İmitasyonları Değiştirdiler

Filmlere konu olacak bir dolandırıcılığa imza attılar. Sipariş verdiler gelen altın zinnet eşyalarla imitasyonlarıyla değiştirdiler.
 


Kuyumcukent’te 1 aylığına kiraladıkları dükkanda, 10 ayrı kuyumcuya altın ziynet eşyası siparişi veren şüpheliler, getirilen ziynet eşyalarını imitasyonlarıyla değiştirdi. İhbara üzerine harekete geçen polis, 3 şüpheliyi gözaltına aldı, eritildiği söylenen 12 kilogram altın henüz bulunamadı.

POLİSE MAĞDUR GRUBU OLDUĞU İHBARI GELDİ

Kuyumcukent’te 23 Mart Çarşamba günü polise, bir çok kuyumcunun dolandırılarak altınlarının çalındığı ihbarı geldi. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri 10 kuyumcunun yaklaşık 12 kilogram altınının dolandırıcılıkla çalındığını belirledi.

ALTINLARI İMİTASYONLARLA DEĞİŞTİRİP ÇALMIŞLAR

Mağdurlar, Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü'nde hırsızlıkla ilgili ifade verdi. Mağdur H.K., sipariş üzerine altın ziynet eşyası yaptıklarını olay günü de kendilerine verilen siparişleri Kuyumcukent'te 1 aydır faaliyet gösteren bir işyerine getirdiklerini söyledi. Mağdurlardan H.K. “Getirdiğimiz altınları içerideki odada tartacaklarını söylediler. Daha sonra her imalathanenin altınlarını zarflara koyarak geri verdiler. Parayı getireceklerini söyleyerek işyerinden çıktılar. Ancak bir iki saat beklememize rağmen paralar gelmeyince, zarfları kontrol ettik içinde imitasyon altınlar olduğunu gördük” dedi.
 

ŞÜPHELİ 12 KİLOGRAM ALTINI GÜÇLÜKLE TAŞIRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis güvenlik kameralarını incelediğinde, çalınan altınların bir sırt çantasına konularak Kuyumcukent’ten dışarı çıkarıldığını tespit etti. Şüphelinin içi altın dolu çantayı zaman zaman taşımakta zorlandığı görüldü. Yapılan incelemelerde kimlikleri tespit edilen şüpheliler Mahmut E. (48), Kadir K. (42) ve Abdülkadir D. (34) gözaltına alındı.

ALTINLAR BULUNAMADI

Şüphelilerin ikisi suçlamaları kabul etmezken, içi 12 kilogram altın dolu çantayı taşırken kameralara yakalanan Abdülkadir D., altınları Üsküdar’da bir atölyede erittiklerini ve külçe altın haline getirdiklerini anlattı. Ancak polisin yaptığı çalışmalarda şu ana kadar kaybolan altınların izine rastlanmadı.

Şüphelilerin Kuyumcukent'te 1 ay önce bir dükkan kiraladığı, piyasada güven sağlamak için de 1 ay boyunca alışveriş yapıp parasını ödediği öğrenildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5204109/altinlari-aldilar-imitasyonlari-degistirdiler