İcra ihaleleri ne zaman başlayacak? Tarih açıklandı

Yatırımlarını yarı fiyatına almak ve ucuza ev, arsa ve araba sahibi olmak isteyenlerin oldukça yakından takip ettiği icra ihalelerinin başlayacağı tarih belli oldu. Vatandaşların dört gözle beklediği icra ihaleleri 15 Haziran tarihinde yeniden başlayacak. İşte tüm detaylar…

Askıya Alınmıştı

Dünya genelini saran ve ülkemizde de etkili olan koronavirüs salgını sebebiyle bir süreliğine askıya alınan icra ihaleleri yeni atılan normalleşme adımları ile birlikte yeniden başlıyor. İcra ihalelerinin başlayacağı tarih açıklanırken salgın sebebiyle bazı tedbirler de düşünüldü ve yatırımcıların ihalenin yapılacağı salona gitmeden telefonları üzerinden ev, arsa, araba ve dükkan alabilme fırsatına sahip olacakları aktarıldı. Türkiye’de başlayan yeni normalleşme süreci kapsamında icra ihalelerinin başlayacağı tarih 15 Haziran olarak açıklandı.

Büyük Bir Fırsat

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com sitesi genel müdürü Caner Çakı, bir süreliğine askıya alınan ancak 15 Haziran tarihinde yeniden açılacak olan ihalelerin alıcılar için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. İcradan satışa sunulacak olan ev, araba, arsa ve dükkanların değerinin yarı fiyatına satılmasından dolayı yatırımcıların bu fırsatı kaçırmaması gerektiği belirtildi. Söz konusu ihale usulü satışa çıkarılan bu gayrimenkul ve araçların ihalesine herkes katılabiliyor.

Salgın Sebebiyle Önlemler Alınacak

Diğer birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de hala devam etmekte olan koronavirüs tehlikesi sebebiyle yatırımcılar için alınan tedbirler kapsamında ihalenin yapılacağı salona gidilmeden ihaleye katılım sağlanabilecek. Yatırımcıların ihalenin yapılacağı yer Türkiye’nin her neresinde olursa olsun bulunduğu yerden telefonu aracılığıyla ihaleye katılma şanslarının olacağını belirten Çakı, katılmak istenilen ihalelere alıcıların adına kendi bünyelerindeki avukatların gireceği ve bütün işlemlerin takibi yapacaklarını ifade etti. Böylelikle alıcılar yalnızca ürünün teslim alınması kısmıyla uğraşacak.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5204204/icra-ihaleleri-ne-zaman-baslayacak-tarih-aciklandi