İstanbul Şehir Üniversitesi neden kapatıldı? Kılıçdaroğlu’ndan intikam açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı grup konuşmasında kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi üzerinden hükümete yüklendi. Gündeme dair önemli açıklamalara yer veren Kılıçdaroğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına tepki göstererek bunun bir intikam olduğunu ifade etti.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Kapatılması

Cumhurbaşkanlığı kararı ile kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi, eski Başbakan ve şimdilerde Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında kurulmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM’de yaptığı grup konuşmasında kapatılan üniversite üzerinden hükümete yüklendi.

‘Davutoğlu’ndan İntikam Almak İçin Yaptılar’

Partisinin TBMM grup toplantısında gündeme dair önemli başlıklara yer veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına, ‘Davutoğlu’ndan intikam almak için karar verdiklerini ifade etti.

‘İntikam Almak İçin Üniversiteyi Kapattılar’

Konuşmasında, Maltepe’de çok güzel bir alana sahip olan, bünyesinde pırıl pırıl öğrenciler, dinamik, her görüşten akademisyenler  olan bu üniversitenin neden kapatıldığını açıkça soran ve üniversitenin kapatılmasını kendi bakış açısıyla yorumlayan Kılıçdaroğlu, ‘Göz kamaştıran bir üniversite durumundaydı, genç bir üniversiteydi. Ama intikam almak için üniversiteyi kapattılar. Kimden? Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan.’ sözlerine yer verdi. Üniversitenin kapatılma sebebinin Ahmet Davutoğlu’nun ayrılması ile alakalı olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, ‘Niçin hak hukuk diyorsun, niçin adalet diyorsun, niçin üniversite diyorsun? Bu nedenle kapatıldı orası’ sözlerini ekledi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5205337/istanbul-sehir-universitesi-neden-kapatildi-kilicdaroglundan-intikam-aciklamasi