Yeni koronavirüs tedbirleri için 7 kritik madde! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’deki yeni tip koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlere yenilerinin eklendiğini belirterek 7 maddelik kritik tedbirleri sıraladı. Türkiye’deki yeni tip koronavirüs salgını kapsamında son dakika açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, virüsle ilgili 7 maddelik yeni tedbir paketini kamuoyu ile paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklmasında, yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili alınan 7 maddelik tedbir paketini kamuoyunun bilgisine sundu. Türkiye'de şu anda tespit edilen 5 bin 698 vaka olduğunu ve hayatını kaybedenlerin sayısının 92'ye ulaştığını söyleyen Erdoğan, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Bu süreçte birlik ve beraberliğin çok güçlü tutulmasına değinen Erdoğan, vatandaşların her birinin bu hastalığın sonuçları hakkında bilinçlenmesi gerektiğini ve hem devletin hem de vatandaşların gerekli tüm tedbirleri alması gerektiğini ifade etti. Tedbirler kapsamında ilk başta 100 milyar liranın üstünde bir destek paketi açıkladıklarını belirten Erdoğan, işsizlik fonunun güçlendirildiğini belirtti. Esnafın desteklendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 1500 liraya çıkarıldığını aktardı.

Üretim ve İhracatın Devamı Öncelikli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, üretim ve ihracatın devamının Türkiye'nin öncelikleri arasında olduğunu ve bunun için önemli tedbirlerin alındığını söyledi. Bu ülkede hiç kimsenin mağduriyetine izin verilmeyeceğini ve yaşlıları korumak için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıkladığı 7 Tedbir Paketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs salgını ile ilgili yeni tedbir paketinde, şehirlerarası seyahatlerin valilik izninine bağlandığı, kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçildiği, toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzenine geçileceğini, piknik alanlarının hafta sonları kapalı olacağı ve hafta içi de toplu olarak durmanın yasaklanacağı, askerlerimizin 14 gün karantina kuralın uygun olarak celp ve terhis işlemlerinin gerçekleştirileceği, yurt dışı uçuşlarının tamamen durdurulduğunu ve tüm illerde valilerin tedbirleri yakından takip ederek gerekli durumlarda ilave tedbirler alabileceği belirtildi.

İstanbul, Ankara ve İzmir Başta Olmak Üzere 30 Büyükşehirde Bu Tedbirler Titizlikle Uygulanacak

Asıl önemli olan noktanın İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehirde bu tedbirlerin titizlikle uygulanacak olması olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların toplu taşıma araçlarını olabildiğince az kullanması gerektiğini, temizliğe özen gösterilmesinin önemli olduğunu, ihtiyaç dışında sokağa çıkılmamasının önemli olduğunu vurguladı. Vatandaşlar tarafından gönüllü bir şekilde bu tedbirler yerine getirilmezse ek tedbirler alınacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kurallara uyulması gerektiğinin tekrar tekrar altını çizdi. Türkiye'nin bu süreci en kısa sürede ve en az hasarla atatması halinde önünün açık olduğunu söyleyen Erdoğan, halkın rehavet ve paniğe kapılmaması gerektiğini hem kendimiz hem de geleceğimiz için evde kalarak bilim insanlarının tavsiyelerine uymak gerektiğini ifade etti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5210130/yeni-koronavirus-tedbirleri-icin-7-kritik-madde-cumhurbaskani-erdogan-acikladi