Türkiye'nin Koronavirüsle mücadelesinde sembol haline gelen Sağlık Bakanı'ndan yeni açıklamalar!

Tüm dünya genelinde etkisini gösteren ve Türkiye’de de vaka sayısı 47 olan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan Sağlık BakanıFahrettin Koca, tedbirlere uyulması gerektiğini bir kez daha tekrarlayarak tedbirlere uyulması halinde salgının kontrol altına alınabileceğini belirtti. Sosyal medya üzerinden koronavirüsle ilgili yeni bir paylaşım yapan ve vatandaşlara panik olmamaları konusunda yeni bir uyarı yapan Bakan Koca, tedbirlere uyulması halinde hastalığın yayılmasının engellenebileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Şeffaf Şekilde Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koornavirüs salgınının merkezi olan Çin'de baş göstermesiyle beraber salgının Türkiye'ye gelmesini önlemek için gereken tedbirlerin en hızlı şekilde ve zamanında alındığını yaptığı açıklamalarda sık sık yineledi. Sağlık Bakanlığı ve üm kurumların ülkemizin bu salgını en hafif şekilde atlatabilmesi için tüm çalışmaları büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği her seferinde tekrarlayan Bakan Koca, vatandaşları hijyenik olma ve gerekli kalınmadığı sürece toplu alanlardan uzak durma konusunda uyarırken özellikle yurt dışına çıkma konusunda uyarılarını her seferinde tekrarlıyor. Bakan, gerekli kalınmadığı sürece yurt dışına seyahat edilmemesi ve seyahat edilmesi halinde Türkye2ye dönüş yaptıktan sonra 14 gün kuralına uyarak 14 gün boyunca evlerinde kendilerini izole etmeleri konusunda sık sık açıklamalarda bulunuyor.

'Tedbirlere Uyulursa Salgının Yayılması Engellenebilir'

Son olarak dün gece satatlerinde sosyal medya üzerindden yaptığı açıklamada, Türkiye'deki koronavirüs vakasının 47'ye yükseldiğini belirten Sağlık Bakanı Koca, bugün sosyal medya hesabından yaptığı son açıklamasında yine vatandaşların tedbirlere uyması gerektiğini alınan tedbirler sonucunda salgının yayılmasının engellenebileceğini ifade etti.

Ayrıntılar Geliyor...

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5210435/turkiyenin-koronavirusle-mucadelesinde-sembol-haline-gelen-saglik-bakanindan-yeni-aciklamalar