Bodrum Belediye Başkanı çağrıda bulundu: "Bodrum'a kesinlikle gelmeyin"

Ülkemize de sıçrayan koronavirüs hakkında düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Bodrum Belediye BaşkanıAhmet Aras, yeterli miktarda ekipman ve sağlık önleminin bulunmadığını belirterek, "Vatandaşlar kesinlikle geldikleri yerden daha güvende olamazlar bu nedenle kesinlikle Bodrum' a gelmeyin" çağrısında bulundu.

"Bodrum'a kesinlikle gelmeyin"

Hızlı bir şekilde yayılan ve ölümcül olan koronavirüse karşı alınacak olan önlemler için düzenlenen basın toplantısında Bodrum’u ziyaret için gidecek olan vatandaşa seslenen Aras, "Kesinlikle geldikleri yerden daha güvende olamazlar, Bodrum'a kesinlikle gelmeyin" çağrısında bulundu.

"Tüm Türkiye'yi, vatandaşlarımızı uyarıyorum"

Havaların ısınmasıyla birlikte en çok tercih edilen yerlerden biri olan Bodrum’a şehir dışından gelenler olduğunu söyleyen Aras, "Tüm Türkiye'yi, vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bodrum'a gelmeyin evinizde kalın. Buraya gelenler geldikleri yerden daha güvende değiller. Biz kışlık nüfusumuza bile tedbir almakta zorlanıyoruz. Örneğin sadece 17 yoğun bakım ünitesi yatağımız var, bu şu anda bile yeterli olmuyor. Belediye ve sağlık nüfusumuz kışlık nüfusa göre. Bodrum'a gelenler asla yeterli sağlık hizmeti alacaklarını düşünmesinler, kesinlikle geldikleri yerden daha güvende olamazlar bu nedenle kesinlikle Bodrum'a gelmeyin diyorum" diyerek vatandaşa çağrıda bulundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5211460/bodrum-belediye-baskani-cagrida-bulundu-bodruma-kesinlikle-gelmeyin