Meteoroloji’den 14 il için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada, 14 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yağış açıklamasının ardından vatandaşların tedbirli olması istendi. Meteoroloji’den yapılan art arda yağış uyarılarının bir yenisi daha geldi. Aydın, Antalya, Adana, Mersin, Muğla, Çanakkale, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Manisa ve Konya için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Vatandaşlara Uyarı

14 il için yapılan sağanak yağış uyarısı ile beraber yağışlı havanın getireceği olumsuzluklar karşısında vatandaşların tedbirli olunması istendi.  Öte yandan bu sabah saatlerinde doğu kesimlerde de yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor. Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde de buzlanma ve don olaylarının görülmedi bekleniyor.

Hafta Yağışlı Geçecek

Meteorolojik tahminlere göre, Marmara Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde de yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların özellikle Çanakkale’nin güneyi ve Balıkesir’in batı ilçelerinde daha kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul’da havanın parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 17 derece, Kocaeli 18 derece ve Kırklareli’nin 14 derece olması bekleniyor. Ege Bölgesi’nde ise parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi’nde de aralıklı yağmur ve sağanak yağış etkisini gösterecek. Batı, Orta ve Doğu Karadeniz’de de kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yanı sıra yağışlı hava etkisini gösterecek. Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise puslu ve sisli bir hava hakim olacak.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5211560/meteorolojiden-14-il-icin-kritik-uyari