Son Dakika: Önümüzdeki yıl, tüm acil numaralar 112’de birleştirilecek

Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önümüzdeki 2021 yılında tüm acil numaralarının 112’de birleştirileceğini açıkladı. Çocukluktan itibaren tüm acil numaralar 110, 112, 155 gibi acil çağrı numaralarında kimlere ulaşacağımız konusunda ezberletilmeye çalışılır. Bu numara karmaşışının önüne geçmek için Haziran 2021’den itibaren Bakan Soylu, tüm acil çağrı numaralarının 112’de birleşeceğini açıkladı.

Bakan Soylu Toplantıda Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD İL Müdürlüğü’nde, İl Afet Risk Azaltma (İRAP) yapılan toplantıda açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,’’ önümüzdeki 2021 Haziran ayından itibaren tüm acil numara çağrılarını 112’de birleştireceğiz’ açıklamasını yaptı.

Arabalarımızı Yenilemek İçin Binalarımızı da Yenilemek İçin Gayret Etmezsek Bu Doğru Olmaz

Soylu depremden sonra hasarlı binalarla ilgili verileri paylaşarak, ‘sizlerle ilginç bir araştırma bulgusunu paylaşmak isterim. Depremde Avcılar’da hasar gören 98 binanın yüzde 40’ı 90’lı yıllarda inşa edilmiş. 2011’de Van depreminde İpekyolu’da ağır hasarlı binaların da yüzde 62’si 90’lı yıllarda yapılan binalar. Elazığ depreminde zarar gören mahallelerde verileri incelenen 47 binanın yüzde 60’ı da aynı binalar. Bu ve benzeri şehirlerimizin risk raporlarını oluşturmalı ve buradan bize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Ben lafı ağzında ezen biri değilim. Arabalarımızı değiştirmek kadar binalarımızı da yenilemek için gayret etmezsek bu doğru olmaz’ şeklinde açıklamalarda bulunarak depremle ilgili riskli duruma değinerek çalışmalar yapılması gereğini belirtti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5213346/son-dakika-onumuzdeki-yil-tum-acil-numaralar-112de-birlestirilecek