Selde şehit olan bir asker ve ölen 3 vatandaşın kim olduğu belirlendi

Giresun’da hayatını kaybeden biri asker 5 vatandaş hayatını kaybederken, 4’ü asker olmak üzere 11 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Facia ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor. Şehit olan asker ve hayatını kaybederek ölen 3 vatandaşın kimliği tespit edildi. Giresun’un etkisi altına alarak başlayan sağanak yağışta şehrin birçok yeri su baskını altında kaldı. Dereli ilçesinde saat 15.00’da başlayan tahribat akşam saatlerinde büyük dere taşkınları ve su baskınlarına neden oldu. Yaşanılan heyelan ve su baskınları sonucunda ise 5 kişi hayatını kaybederek 11 kişide kayboldu. Yapılan araştırmalar sonucunda şehit olan uzman çavuş ve diğer vatandaşların kim olduğu belirlendi.

Hayatını Kaybedenlerin Kim Olduğu Belirlendi

Tirebolu Doğankent Karayolu üzerinde menfezin çökmesi sonucunda sele kapılan beş askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran’ın arabada cansız cesedine ulaşıldı. Hayatını kaybeden vatandaşlardan ise Ali Aydın ve Akif Abidinoğlu’nun Espiye ilçesi Yeniköy köyünde cansız bedenine ulaşıldı.

Erdem Çıtır’ın babası Namık Çıtır Endişeli Bekleyişlerde

Kaybolan askerlerden Erdem Çıtır’ın babası Namık Çıtır oğlunun emekliliğine 18 ay kaldığını söyledi. Arama çalışması yapılan dere yatağına gelen baba Namık Çıtır endişeli bir şekilde bekleyişlerini sürdürdü.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5213397/selde-sehit-olan-bir-asker-ve-olen-3-vatandasin-kim-oldugu-belirlendi