İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ölüm orucunda hayatını kaybeden Ebru Timtik’in fotoğrafını asan İstanbul Barosu’na sert çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik’in fotoğrafını İstanbul Baro Binasına asan baro yönetimine çok sert tepki verdi. Süleyman Soylu, ‘’ Bugün bir terör örgütü mensubunun fotoğrafını İstanbul Barosuna asanları şiddetle kınıyorum. Şahsım adına da onlarla ilgili suç duyusunda bulunacağım. Yazıklar olsun ‘’ dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adil yargılanma talebi ile başladığı ölüm orucunun 238. Gününde hayatını kaybeden Ebru Timtik’in fotoğrafının İstanbul Baro Binasına asılması hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Suç duyurusunda bulunacağını belirten Soylu, ‘’İstanbul Barosuna da yazıklar olsun, İstanbul Barosunun yöneticilerine de yazıklar olsun’’ diyerek sert tepki gösterdi.

‘’ DHKP-C Terör Örgütü Mensuplarının Fotoğrafını Asanların Bu Milletin Değeriyle İlgisi Yoktur’’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde subay ve astsubay mezuniyet töreninde konuştu. Bakan Soylu: ‘ Bugün bu terör örgütü mensubunun fotoğrafını İstanbul barosuna asanları kınıyorum. Emniyet mensubu arkadaşlarımız derhal o fotoğrafı kaldırdılar ama bu milletin vicdanı ile oynamasınlar artık. Savcı Selim Kiraz’ı şehit eden, bu ülkeyi huzursuz etmeye çalışan, jandarmamızın dağda fellik fellik arayıp etkisiz hale getirdiği DHKP-C terör örgütü mensuplarının fotoğrafını bugün İstanbul Barosuna asanların bu milletin değeriyle hiçbir ilgisi yoktur. Şahsım adına da onlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım.’’ İfadelerini kullandı.

Fotoğraf Hemen Kaldırıldı

Yapmış olduğu açıklamada Bakan Süleyman Soylu, derhal fotoğrafları kaldırdıklarını belirterek milletin vicdanı ile oynamasınlar açıklamalarında bulundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5213721/icisleri-bakani-suleyman-soylu-olum-orucunda-hayatini-kaybeden-ebru-timtikin-fotografini-asan-istanbul-barosuna-sert-cikti