Kamuya 6 bin 219 ilave atama! İşte detaylar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı tarafından yapılan son açıklamada, 2020 yılı içinde kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak olan ilave personel sayılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlendiği ve bu kapsamda 62 kamu kurum ve kuruluşlarına toplamda 6 bin 219 atama yetkisi verildiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılan kararla belirlenen söz konusu atamayla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Bakanlık'tan Önemli Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı son açıklamada, küresel bir salgın haline gelen ve Türkiye’de de etkisinin sürdüren yeni tip koronavirüs salgını kapsamında kamu hizmetlerinin aksamaması ve etkin mücadelenin devam etmesi adına yapılacak olan atamaların destekleyici olabileceği belirtildi. Öte yandan açıklamada, 2020 Şubat ayında yine Cumhurbaşkanlığı kararıyla 635’i üniversitelere, 431’i diğer kurumlara olmak üzere toplam bin 66 atama izni verildiği hatırlatması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kararı İle 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6 Bin 219 Atama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamasının devamında, 2020 yılı içinde kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak olan ilave personel sayılarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı kararla belirlendiği ve bu bağlamda toplamda 62 kamu kurum ve kuruluşuna 6 bin 219 atama yetkisi verildiği belirtildi.

127 Üniversiteye Bin 16 İlave Atama Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınan karar kapsamında, 127 üniversiteye bin 16 ilave atama yapılacağı bu sayede 2020 yılı içerisinde açıktan ve nakil yöntemiyle üniversiteler toplamda bin 651, diğer kurumlarda ise toplamda 6 bin 650 ilave atama gerçekleştirilmiş olacağı ifade edildi.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5214954/kamuya-6-bin-219-ilave-atama-iste-detaylar