2 şehidimizin ardından sınırda gece yarısı hareketlilik TSK alarma geçti

Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin Kuzeyinde yer alan İdlib’de 2 askerimizin şehit olduğunu 5 askerimizin de yaralandığını duyurmuştu. Sınırdan gelen acı haber sonrasında TSK’nın harekete geçtiği ve sınıra büyük sevkiyat gerçekleştiği öğrenildi. Sevkiyatın gerçekleştiği konvoyda komandolar ve, zırhlı araç ve mühimmatların yer aldığı aktarıldı.

Gece Yarısı Sınıra Büyük Sevkiyat

Gece yarısı yaşanan hareketlilikte son alınan bilgilere göre, Hatay Reyhanlı istikametine seyir halinde olan büyük sevkiyatta Kayseri Komando Tugayı’ndan personel ve çeşitli birliklerden tank, mühimmat, ZMA ve malzemelerin yer aldığı öğrenildi. Askeri unsurların Suriye’deki üs bölgelerinde konuşlanacağı bilgisi verildi.

Bir Vatandaş Askeri Konvoya Türk Bayrağı Salladı

Askeri konvoyun geçişini gören Ali Demircan isimli bir vatandaşın askerlere sevgi gösterisinde bulunduğu ve elindeki Türk bayrağını salladığı görülürken söz konusu sevkiyatın devam edeceği belirtildi.

Çok Sayıda Obüs Gönderildi

Öte yandan dün akşam saatlerinde Türkiye’nin çeşitli birliklerinden çok sayıda obüsün, askeri araçların ve personel taşıyıcıların yoğun güvenlik önlemleri altında Hatay Kırıkhan ilçesinden geçerek Suriye sınırına doğru harekete geçtiği öğrenilmişti.

İdlib’de 2 Askerimiz Şehit Olmuş 5 Askerimiz Yaralanmıştı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de yapılan hava saldırısı sonucunda 2 askerimizin şehit olduğunu 5 askerimizin de yaralandığını yaptığı açıklamayla duyurmuştu. Saldırının gerçekleştirildiği hedeflerin hemen belirlenerek karşılık verildiğini aktaran Bakanlık, şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını ve bu tür saldırılara misliyle karşılık verildiğini verilmeye de devam edeceğini aktarmıştı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5215079/2-sehidimizin-ardindan-sinirda-gece-yarisi-hareketlilik-tsk-alarma-gecti