CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş mı, İmamoğlu mu olacak? Kılıçdaroğlu yanıtladı

Gazetecilerden gelen soruları canlı yayında yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan seçim anketlerinde ön sıralarda yer alan Mansur Yavaş ve İmamoğlu’nun CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusuna da yanıt verdi. CHP’den Yavaş mı yoksa İmamoğlu mu Cumhurbaşkanı adayı olur sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ‘Kişisel bazda tartışma doğru değil’ dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?

NTV canlı yayınına katılan ve gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair önemli yorumarda bulunurken son dönemlerde yapılan seçim anketlerinde isimleri hep üst sıralarda olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorularını da yanıtladı. İttiifakı yok sayarak aday belirlemeyeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, kişisel bazda tartışmanın doğru olmadığını söyledi.

Abdullah Gül Açıklaması

Öte yandan ismi CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olma iddialarıyla son dönemlerde sıkça anılan Abdullah Gül hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül ismi geçtiğinde korktuklarını söyledi ve ‘Neden korkuyorsunuz?’ sorusunu sordu. Bunun tartışılacak bir şey olmadığını dile getiren CHP Genel Başkanı, ‘Seçim 4 ay sonra olsa oturup tartışalım. Hem Erdoğan hem Bahçeli seçimlerin zamanında yapılacağını söylüyor. O zaman bekleyeceğiz’ dedi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ile ilgili net ifadelerde bulunmayan Kılıçdaroğlu, bekleme sürecinde neyin nasıl yapılacağının tartışılması gerektiğini belirtti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5215906/chpnin-cumhurbaskani-adayi-mansur-yavas-mi-imamoglu-mu-olacak-kilicdaroglu-yanitladi