Karne günü kaybolan iki kardeşi arama çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iki kardeş okula giderek karnelerini aldıktan sonra eve geri dönmediler. 8’inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Melike Baturalp ile 5’inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Bünyamin Baturalp’ı arama çalışmalarına devam ediliyor. Kaybolan kardeşlerin, iki güvenlik kamerası tarafından çekilen görüntülerini inceleme çalışmaları sürüyor.

Karnelerini Aldıktan Sonra Haber Yok

Siverek ilçesinin Abdalağa Mahallesi’nde yaşayan ve Yunus Emre Ortaokul’unda eğitim gören 8’inci sınıf öğrencisi Melike Baturalp ve 5’inci sınıf öğrencisi Bünyamin Baturalp, dün eğitim gördükleri okula giderek karnelerini aldıktan sonra ortada kayboldular. İki kardeş eve dönmeyince aileleri, kendi imkanlarıyla çocuklarını arasa da bulamayınca polise müracaat ederek kayıp başvurusunda bulundular. Polis ekipleri tarafından başlatılan iki kardeşi arama çalışmaları halen sürüyor.

Bölge İncelemeye Alındı

Okul ile ev güzergahında bulunan güvenlik kameraları polis tarafından ayrıntılı olarak incelendi. Bölgedeki güvenlik kameralarını da inceleyen polis ekipleri, iki kardeşin izine ilk olarak Siverek – Şanlıurfa kara yolunun 4’üncü kilometresinde yer alan bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerasında saat 10.11 civarında rastladı. Aramalarını bu bölgede yoğunlaştıran polis, iki kardeşin izine son olarak Siverek – Şanlıurfa kara yolunun 7’inci kilometresindeki Siverek Devlet Hastanesinin bahçesinde yer alan güvenlik kameralarında rastladı. Elde edilen bu görüntülerden sonra polis ekipleri iki kardeşi arama çalışmalarını Siverek – Şanlıurfa karayolu üzerinde ve çevresinde yoğunlaştırdı. Yoğun yağıştan dolayı balçığa dönen arazide iki kardeşi sazlıklarda dahil her yerde arayan polise, çocukların yakınları da destek veriyor. Aile, çocuklarının bulunması için bölgeye AFAD ve kurtarma ekiplerinin gelmesini istiyor.

Evlatlarını Hilvan’da Arıyorlar

Karnelerini aldıktan sonra kaybolan iki kardeşin boyacı ustası olan babası İbrahim Baturalp ve annesi Mülkiye Baturalp, evlatlarını çocuklarının en son görüldüğü yere en yakın ilçe olan Hilvan’da arıyor. Ancak polisin ve ailenin yaptığı tüm arama çalışmalarına rağmen iki kardeşten henüz haber yoktur.  

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5216544/karne-gunu-kaybolan-iki-kardesi-arama-calismalari-suruyor