Maydanoz ağrıyı azaltıyor ve ağız kokusunu önlüyor

Maydanozun faydaları saymakla bitmiyor. İçeriğinde bulunan bol miktarda vitamin sayesinde tam anlamıyla bir şifa kaynağı olan maydanoz birçok hastalığın iyileşmesine yardımcı oluyor. Kanser tedavisinde etkili olduğu belirtilen maydanoz aynı zamanda ağız kokusunu da engelliyor. Maydanozun bilinmeyen faydaları ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Ağız kokusuna birebir

Maydanozun en önemli faydalarından birisi ağız kokusunu önlemesi olarak biliniyor. Özellikle nefes kokusu ve ağız hijyeni konusunda problem yaşayanlar maydanozu çiğ olarak çiğneyebilirler. Maydanozun antibakteriyel özellikleri kötü nefese sebep olan bakterilerin gelişmesine önlüyor böylelikle ağız kokusu problemi ortadan kalkıyor.

Kansere karşı iyi geliyor

Maydanozun diğer bir faydası ise kanser riskini ortadan kaldırması. Özellikle meme kanseri, cilt kanseri, sindirim sistemi ve prostat gibi kanser türlerinin önlenmesinde maydanoz etkili oluyor. Aynı zamanda güçlü bir ağrı kesici özelliği gösteren maydanoz içerisinde bulunan K vitamini sayesinde özellikle ağrıyı azaltan bir etki yapıyor. Maydanoz tüketimi ve aynı zamanda morluklarında kısa sürede iyileşmesine yardımcı oluyor. İdrar söktürücü etkisi olduğu da bilinen maydanoz safra kesesi, böbrek taşı ve idrar yolu enfeksiyonlarını azaltmaya yardım ediyor.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5216853/maydanoz-agriyi-azaltiyor-ve-agiz-kokusunu-onluyor