Excel 30 Yaşına Bastı!

Microsoft'un önemli kilometre taşlarından biri olan Excel 30'uncu doğum gününü kutluyor. 1985 tarihinde yayınlanan ilk Excel sürümü o tarihten bu yana özellikle finans alanındaki en önemli yapı taşlarından biri olmayı başardı. Kullanıma sunulduğu andan bu yana finans projelerinde devrim yaratarak karmaşık hesapların bile herkesin anlayabileceği bir şekilde sunulmasını sağlayan yazılım, birçok farklı platformu destekliyor. Dünyanın en faydalı ve tehlikeli programı olarak nitelendirilen elektronik tablolama programı, JPMorgan ve Fannie Mae gibi büyük firmaların bir dizi hatalarla milyonlarca dolarlık kayıplar yaşamasına da neden oldu. 

Yapılan hemen hemen tüm hataların insan müdahalesi sonucu ortaya çıkması, Excel'in avantajları kadar dezavantajlarının da olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Yazılımın hesaplı ve erişilebilir olması onun küresel finans sektörü için neredeyse bir standart haline gelmesini sağlamış durumda. 

Excel günümüzde Microsoft'un en önemli bileşenlerinden biri konumunda ve çapraz platform desteğiyle gelişimini sürdürmeye devam ediyor

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5217137/excel-30-yasina-basti