Spor dünyası koronavirüsün pençesinde! Eski Milli kaleci Rüştü Reçber koronavirüse yakalandı

Yeni tip koronavirüs salgını spor dünyasını etkilemeye devam ediyor. Eski Milli kaleci Rüştü Reçber’in de koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Rüştü Reçber’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı haberini eşi Işıl Reçber yaptığı paylaşımla duyurdu. Işıl Reçber paylaşımında, sizlere gerçeği en şeffaf şekilde paylaşırken daha güzel haberler vermek isterdim fakat üzülerek eşim Rüştü’yü Covid-19 teşhisiyle hastaneye yatırmış bulunuyoruz ifadelerini kullandı.

Eski Milli Kaleci Rüştü Reçber Koronavirüse Yakalandı

Eski Milli takım kalecisi olan ve daha önce Fenerbahçe ile Beşiktaş'ta da kalecilik yapan Rüştü Reçber'in yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber Instagram hesabından yaptığı paylaşımında, eşinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve hastaneye yatırıldığını duyurdu.

Işıl reçber'den Açıklama

Rüştü Reçber'in eşi Işıl reçber Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, eşi Rüştü Reçber'in Covid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Her şey normal seyrinde ilerlerken birden bire gelişen hızlı semptomlar sonucunda kendilerinin de olayın şokunda olduklarını söyleyen Işıl Reçber, sürecin çok kritik ve zor olduğunu söyleyerek, 'Allah benim değerli eşimle beraber tüm hastalara acil şifa kolaylık versin' dedi.

Hastanede Karantina Altında

Sosyal medya hesabından eşinin sağlık durumuyla ilgilipaylaşım yapan Işıl Reçber, herkesten tek bir ricası olduğunu bu süreçte biraz daha saygılı ve vicdanlı olmalarını istediğini belirtti. Yaptırdıkları koronavirüs testlerindde kendisinin kızının ve oğlunun sonuçlarının negatif çıktığını sadece eşinin testinin pozitif çıktığını söyleyen Reçber, bu nedenler kendilerinin evde eşinin ise hastanede karantina altında olduğunu görüşmeye izin verilmediğini ifade etti. Durumun en zor tarafının da yanında olamamak olduğunu belirten Işıl Reçber, 'Ama Alah büyükönce ona sonra Türk hekimlerine emanet, inşallah bu geçecek. Telefonlarım kilitlendi dönüş yapamıyorum üzgünüm. Tüm sevenlere dostlara sizlere yürekten sevgiler. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen bu çok önemli' dedi.

Türkiye'de Vaka Sayısı 7 Bin 402'ye Yükseldi

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan son verilerde, son 24 saat içinde gerçekleştirilen 7 bin 461 testin bin 704'ünün pozitif çıktığı ve Türkiye'de koronavirüs vakasının 7 bin 402'ye yükseldiği öğrenildi.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5217892/spor-dunyasi-koronavirusun-pencesinde-eski-milli-kaleci-rustu-recber-koronaviruse-yakalandi