ABD Polisi İç Savaş İçin Uğraşıyor Siyahi Vatandaşa Kurşun Yağmuru

Amerika'da yaşanan polis şiddetine bir yenisi daha ilave oldu

Siyahi Amerikalı 46 yaşında olan George Floyd, 25 Mayıs'tarihinde dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis'te gözaltına alınırken polis memuru Derek Chauvin'in uzun zaman boynuna diziyle bastırması sebebiyle boğularak can vermişti. Olayla alakalı görüntüler sosyal medyada çığ gibi büyüdü ve büyük tepki almıştı.

Yaşanan Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrardan alevlendirmiş ve protestolar, olayların başladığı Minneapolis'ten ülke geneline sıçramıştı.

Şüpheliyi kurşun yağmuruna tuttular

Amerika genelinde olayların etkileri devam ederken, polis şiddeti bir siyahi amerikalının ölmesine sebep oldu.

Louisiana eyalet polisi, cuma gecesi memurların bir markette bıçakla kargaşa yaşandığı için yaya takip ettiği 31 yaşında olan Trayford Pellerin'in elinde bıçakla başka bir dükkana girmeye çalışması üzerine etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bölge halkı sokağa oluk oluk çıktı

Pellerin'in ölümü üzerine bölgede dün protesto gösterileri gerçekleşti. Polis, gece yarısı toplanan kalabalığı dağıtmak için sis bombası kullandı.

Anne Michelle Pellerin, oğlunun sosyal kaygı rahatsızlığından dolayı yılbaşında profesyonel yardım aldığını ve, topluluk içinde endişeye kapıldığını memurlardan ise çok korkmuş olabileceğini söyledi.

Michelle Pellerin'in avukatları Trayford Pellerin'in ölümüyle alakalı dava açmayı hazırlanıyor.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5220153/abd-polisi-ic-savas-icin-ugrasiyor-siyahi-vatandasa-kursun-yagmuru