ODTÜ 'Demokrasi Nöbeti'ne Neden Karşı?

Gezi eylemlerinde öğrencilerin sokağa çıkması için sınavları erteleyen ODTÜ,  terör örgütü FETÖ üyelerinin darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları sokağa çağırdı. Birçok üniversite sınavlarını erteleyip 'demokrasi nöbetine' destek olurken ODTÜ, sınavları ertelemedi. 
 


Öğrenci Konseyinden yapılan açıklamada, “TSK’ya sızmış FETÖ/PDY Terör Örgütü’nün darbe girişiminin bastırılmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “milli irade nöbeti” talimatı doğrultusunda ODTÜ Rektörlüğünden sınavların ertelenmesi talebinde bulunan ODTÜ Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Ahmed Emirhan ÖZDEMİR’e, ODTÜ Rektörlüğünden red cevabı verildi” denildi.

ODTÜ Öğrenci Konseyi'nin yeni mezun Genel Koordinatörü Resul İnanç Koyuncu, rektörlüğün bu üslubunun ODTÜ'nün demokratik imajını zayıflattığını söyledi. Koyuncu, “birlik ve beraberlik içinde ülkemiz kenetlenmiş vaziyetteyken ODTÜ’nün bu tutumunu akla ve izana aykırı bulmamak elde değil. Bunlara ek olarak ODTÜ web sitesi ana sayfasından yayınladığı demokrasi mesajı dışında hiçbir somut eylem gerçekleştirmezken, gezi sürecinde dersleri iptal eden bazı ODTÜ’lü akademisyenlerin varlığı; ODTÜ’nün bu konudaki tutumunun çifte standartlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu” diye konuştu.

 İŞTE ODTÜ'NÜN REDDETTİĞİ O RESMİ TALEBE AİT METİN:


"ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE,

“15 Temmuz Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış FETÖ/PDY terör örgütü mensupları ve emperyalist dış destekçilerinin darbe kalkışması girişiminin; Büyük Türk Milleti’nin iradesi ve devlet organlarının etkin müdahalesi neticesinde başarıyla bastırılmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’ın talimatları doğrultusunda başlatılan milli iradeye sahip çıkma nöbetleri ve teyakkuz durumu, ikinci bir talimata kadar devam etmektedir. Söz konusu ikinci talimat gelene kadar üniversitemiz yaz okulunda verilmekte olan derslere ait tüm sınav, quiz ve ödev teslimlerinin süresiz bir şekilde tüm öğrencilere ertelenmesi ve yoklama şartlarının kaldırılması elzemdir. Gereğinin ivedilikle yapılmasını saygılarımla arz ederim”.

Ahmed Emirhan ÖZDEMİR
ODTÜ Öğrenci Konseyi Başkan V.                                   
ODTÜ Fen Bilimleri Enstitü Temsilcisi"

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5220976/odtu-demokrasi-nobetine-neden-karsi