Bursa'da dehşet! Rehabilitasyon merkezine pompalı tüfekle saldırdı

Bursa'nın Yıldırım ilçesi Yunusemre Mahallesi 2. Kasapoğlu Sokak'ta bulunan br rehabilitasyon merkezine pompalı tüfekle saldırı düzenleyen Ramazan A., 1 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıktan sonra olay yerinden kaçtı. Evine giden saldırgan eşini de bıçakladıktan sonra intihar ederek yaşamına son verdi.

İş Yeri Sahibini Öldürdü

Ramazan A. isimli vatandaş, elindeki pompalı tüfekle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine girerek henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü etrafa ateş etmeye başladı. Göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan iş yeri sahibi Enes Malik Güloğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırı esnasında iş yerinde bulunan iş yeri sahibinin babası Musa Güloğlu başına ve boynuna isabet eden kurşunlarla, rehabilitasyon merkezinde temizlik görevlisi olarak çalışan Aysel Y.'de koluna isabet eden kurşunla yaralandı.

Eşini de Bıçakla Yaraladı

Saldırıdan sonra olay yerinden kaçan Ramazan A., Osmangazi ilçesinde bulunan evine giderek eşi Gülsüm A.'yı da karnından bıçaklayarak yaraladı. Daha sonra Tabakhane bölgesinde bulunan bir hurda deposunun barakasına giden Ramazan A., burada hayatına son verdi. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, Musa Güloğlu'nun hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden 2 kişinin cenazeleri, savcılık tarafından yapılacak incelemeden sonra Bursa Adli Tıp Kurumu'na götürülecek.  

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5222935/bursada-dehset-rehabilitasyon-merkezine-pompali-tufekle-saldirdi