YKS İçin Bütün Tedbirleri Alıyoruz

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sınava dair alınan tedbirlerle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Aygün, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, sınav günleri toplu taşıma araçları sınav binaların olduğu bölgelere daha sık seferler yapılacağını söyledi.

ÖSYM Bakşanı Aygün'ün açıklamaları ise şu şekilde:

Yükseköğretim Kurumları Sınavı' (2020 yılı YKS) sorunsuz bir şekilde uygulanması için ilgili kurumlar gerekli olan bütün tedbirleri alıyoruz. Bu kapsamda il ve ilçe koordinatörlerimiz vede 30 koordinatör rektör ile iki hafta boyunca yapmış olduğumuz koordinasyon toplantılarını tamamladık.

SINAV MERKEZLERİNDEKİ HAZIRLIKLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Bu toplantılarda pandemi döneminde sınav uygulamaları ve sınav güvenliği tedbirlerini görüştük. Binaların hazır hale gelmesi, uygulama birliğinin sağlanması vede sınav merkezlerinde yapılan hazırlıkları değerlendirdik.

Bütün sınav merkezlerimizde, sınav koordinatörlerlerimizin koordinasyonunda illerde rektörlerimiz başkanlığında, ilçelerde kaymakamlarımız başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurulu toplantıları yapıldıç

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

Valilikler ve, belediyeler, kaymakamlıklar, millî eğitim müdürlükleri, nüfus müdürlükleri, emniyet müdürlükleri vede, jandarma komutanlıklarından temsilciler toplantılara iştirak ettiler. Bunun yanı sıra bu sene ilk defa, il ve ilçe sağlık müdürlükleri toplantılara dahil oldu.

Sınav merkezlerimiz koordinatörlerimiz tarafından Bina Sınav Sorumlusu ve, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı vede Bina yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı.

GÜVENLİĞİ EMNİYET VE JANDARMA SAĞLAYACAK

Pandemi döneminde sınavların sorunsuz bir şekilde uygulanması için alınan bütün önlemler vede sınav hazırlıkları görüşüldü. 2020 yılı YKS bütün sınav merkezlerimizde eşgüdüm içerisinde uygulanacaktır.

Sınav evraklarını taşıyan nakil araçları Ankara’dan sınav merkezlerinde muhafaza yapılacağı yere ulaşması vede sınav bitiminde sınav merkezlerinden Ankara’ya dönüşün güvenliği emniyet müdürlükleri tarafından ve jandarma komutanlıkları koordinesinde sağlanacak.

OTOBÜSLER, SIK SEFERLER DÜZENLEYECEK

Sınav günlerinde sınav yapılacak binaların çevresinde emniyet müdürlükleri vede jandarma komutanlıkları tarafından gerekli bütün güvenlik önlemleri alınacaktır. Sınav günleri toplu taşıma araçları yeterli sayıda hizmet vermeleri, sınav binaların olduğu bölgelere daha sık seferler yapılması belediyeler tarafından sağlanacak.

- Canlı Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5222977/yks-icin-butun-tedbirleri-aliyoruz