Epilasyon sonrasında bunları yapmamaya dikkat edin

İstenmeyen tüylerden şikayetçi olan kadın ve erkekler lazer epilasyon yöntemi sayesinde bu sorundan kurtulmaya çalışıyor. Düzenli uygulama sonucunda iyi bir başarı sağlanan lazer epilasyon uygulamalarında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Uzmanlar özellikle uygulama sonrasında cilt bakımı konusunda oldukça hassas davranılması gerektiğini söylüyor.

Epilasyon sonrası yapılmaması gereken

Lazer epilasyon işlemi seanslar halinde uygulanır ve uygulamanın ardından yapılmaması gereken şeyler vardır. Lazer epilasyon sonucunda kişinin cildinde kızarıklık ve kabarıklık görülebilir. Birkaç saat sonra yok olan bu durum için nemlendirici kullanmak ve buz torbası uygulamak bir çözüm olabilir.

İşlem sonrası 24 saat sudan uzak durmak gerekiyor

Lazer epilasyon işleminin ardından uygulama yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirmeniz yasak. Bu nedenle uygulama öncesinde duş almak daha faydalı olacaktır. 24 saatin sonunda da çok fazla sıcak suyla yıkanmak önerilmiyor. Uygulama yapılan bölgede kalan batık kıllar olması durumunda uygulamadan 1 hafta sonra kese uygulaması yapabilirsiniz. Ancak keser uygulamasını daha erken bir sürede yapmak cildinizin tahriş olmasına ve kalıcı yaralara neden olabilir.

1 hafta boyunca peeling yapmayın

Vücudunuzda lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin hassasiyet gösterilmesi durumunda Bir hafta boyunca peeling yapmanızda önerilmiyor. Her gün bu bölgeyi nemlendirmek bölgenin daha hızlı iyileşmesi için yardımcı oluyor. Lazer epilasyon uygulaması sonrasında işlem yapılan bölgenin bir hafta boyunca güneş görmemesi ve diğer bir kural. Ancak surenin bitmesinin ardından da doğrudan Güneş ile temas etmek yerine güneş koruyucu sürmek çok önemli. İşlem yapılan bölgeye kozmetik ürünler kullanılması da önerilmiyor. Kimyasal içeriği bulunan kozmetik ürünler bu bölgenin mikrop kapmasına yol açabilir. Ayrıca lazer epilasyon uygulaması sonrası ağır spor yapmaya ve fazla terlemeyeyse dikkat etmek gerekiyor. Tahrişi önlemek açısından pamuklu kıyafetler tercih etmekte lazer epilasyon sonrası uzmanların önerileri arasında yer alıyor.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5223171/epilasyon-sonrasinda-bunlari-yapmamaya-dikkat-edin