“Pokemon Gibi Uçtum” Demişti, Şimdi Ne Yapıyor

90’lı yılların popüler çizgi filminin oyun olarak  geri dönmesi üzerine akıllara yıllar önce Pokemon’lardan etkilenerek 5 katlı binadan atlayan Ferhat Ağrıbaş’ı akıllara getirdi.

 Kendini, Pokemon karakterlerinin yerine koyarak uçmaya çalışan ve o dönem gazete manşetlerinde yer Adanalı Ferhat Ağrıbaş, şimdi ne yapıyor?
“POKEMON GİBİ UÇTUM” DEMİŞTİ

Bugün 20 yaşına giren Ferhat, 4 yaşındayken Mersin Mezitli'de Pokemon'a özenip yaşadıkları binanın 4'ncü katından atladı. Çim ve toprak zemine ayakları üzerine düşen Ferhat'ın şans eseri sadece sağ bacağı kırıldı. Küçük Ferhat, o dönem doktora "Ben Pokemon'um ve Pokemon gibi uçtum" diye yanıt vermişti.

Ferhat, şimdi İzmir Narlıdere'de asker ve teskere için gün sayıyor. Pokemon kazasından sonra ailesiyle birlikte Adana'ya taşınan Ferhat, rap müzik yapıyor, internette binlerce takipçisi var.


“AYAĞIM İYİ OLSUN İYNE UÇACAĞIM” DEMİŞ

Arkadaşıyla iddiaya girip Pokemon olmaya karar veren, kendini Kilis'te oturdukları evin 5'inci katından aşağı bırakan S.A. da mucize eseri kurtulmuştu. O dönemde ilkokul birinci sınıfa giden ve sağ ayak bileği kırılan S.A., bugün 21 yaşında. İki kez ameliyat olan S.A.,zaman zaman ayak ağrısı çekiyor. O dönem hasta yatağında arkadaşları tarafından ziyaret edilen S.A., "Ayağım iyi olur olmaz yine uçacağım. Ama bu kez eskisinden daha da güzel olacak" demişti.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5225644/pokemon-gibi-uctum-demisti-simdi-ne-yapiyor