Rus savaş uçakları İdlib'de sivilleri hedef aldı 16 ölü

Rus savaş uçaklarının İdlib’de tavuk çiftliğine sığınan sivilleri hedef aldığı ve saldırıda 16 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. İdlib’de saldırılar devam ederken Rus savaş uçaklarının tavuk çiftliğine sığınan sivilleri hedef alması üzerine 16 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği bilgisi verildi.

Sivilere Saldırı Devam Ediyor

TSK'nın 27 Şubat tarihinde İdlib'de başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı hız kesmeden devam ederken Rusya ve rejimin sivil halka karşı saldırıları devam ediyor. Yaklaşık 2 gün önce Rus jetleri Fua beldesinde bir saldırı düzenlediği ve saldırı sonucunda 9 sivil vatandaşın hayatını kaybettiği öğrenilmişti. Rus savaş uçakları bugün ise tavuk çiftliğine sığınan sivil vatandaşları hedef aldı ve saldırı sonucunda 16 kişi hayatını kaybetti.

1 Milyona Yakın İnsan Türkiye Sınırına Göç Etti

Suriye'nin İdlib kentinde Rus savaş uçakları ve Esed rejiminini sivil halkı hedef almasısonucunda bölgede yaşayan halk Türkiye sınırına göçüne devam ediyor. Yapılan saldırıların ardından son 1 yıl içerisinde Türkiye sınırına göç eden kişi sayısının 1 milyonu geçtiği belirtiliyor.

1 Hafta Önce 5'i Çocuk 11 Sivil Katledilmişti

Suriye'nin Kuzeybatısında yaklaşık 1 hafa önce Esed rejimiordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplar gece geç saatlerde muhaliflerin kontrol sağladığı İdlib kent merkezi ve çevresinde yer alan yerleşim yerlerine topçu saldırıları düzenlemişti. Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgilere göre rejim güçleri ve İran destekli yabancı terörist gruplarının düzenlediği saldırı sonucunda 5'i çocuk olmak üzere 16 sivil vatandaşın hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5226406/rus-savas-ucaklari-idlibde-sivilleri-hedef-aldi-16-olu