Kayıp başvurusunda bulunduğu eşi "Evimi kendi rızamla terk ettim" diye ifade verdi

Rize’nin Kalkandere ilçesinde yaşanan olayda, eşi ile birlikte gittiği hastanede bir anda ortalıktan kaybolan kadın için, kocası kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekiplerinin araştırmaları sonucu İstanbul Üsküdar’da bir evde bulunan 24 yaşındaki Funda K., "Evimi kendi rızamla terk ettim" şeklinde konuştu. Durumu öğrenen koca Kürşat K., "İki çocukla beni ortada bırakıp, gitmek ne demek? Kendisine maddi-manevi tazminat davası açacağım. Hukuki yönden elimden geleni yapacağım" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kayıp başvurusu yaptı

Rize’nin Kalkandere ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Funda K., 28 Şubat Cuma günü eşi Kürşat K., tarafından muayene için Rize Devlet Hastanesine bırakıldı. Eşini hastaneye bıraktıktan bir süre sonra telefon açan koca Kürşat K., eşine bir türlü ulaşamadı. Hemen sonrasında hastaneyi arayan koca eşinin hastane kayıtlarında isminin olmadığını öğrendi. Yaşanan olay sonrası eve giden koca Kürşat K., eşi Funda K.’nın bazı eşyalarının olmadığını fark etti. Hemen sonrasında polisi arayarak kayıp başvurusunda bulundu.

Kayıp eş ifadesinde Evini kendi rızasıyla terk ettiğini söyledi

Kayıp başvurusunun gerçekleşmesinin ardından polis ekiplerinin araştırması sonucu 2 çocuk annesi Funda K.’nın İstanbul Üsküdar’da bir evde olduğu tespit edildi. Polise ifade veren Funda K., "Evimi kendi rızamla terk ettim" dedi. Eşinin İstanbul’da olduğunu öğrenen koca Kürşat K., "Eşimin polise 'kendi irademle ayrıldım' dediğini öğrendim. Yerini öğrenemedim. Polis bize bildirmedi. Kiminle, nasıl bir bilgim yok. Kendisine maddi ve manevi tazminat davası açacağım. İki çocukla beni ortada bırakıp, gitmek ne demek? Bunun hesabını soracağım. Çocukları giderken bıraktığı arkadaşımın evinden telefon almış. Arkadaşım bu nedenle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Benim evimden de bir miktar para ve altın almış. Hukuki yönden elimden geleni yapacağım. Bundan sonra iki çocuğum için yaşayacağım. Ondan da boşanacağım" ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5226509/kayip-basvurusunda-bulundugu-esi-evimi-kendi-rizamla-terk-ettim-diye-ifade-verdi