AK Partili Ali İhsan Yavuz arabuluculuk sınavını neden kazanamadığını açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün sosyal medyayı çalkalayan arabuluculuksınavını kazanamaması ile ilgili açıklamalar yaptı. Sosyal medyada yapılan birçok yorum gördüğünü belirten Ali İhsan Yavuz ancak bazılarının art niyetli olduğunu da düşündüğünü söyledi.

Ali İhsan Yavuz Gündem oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un arabuluculuk sınavına kazanamaması sosyal medyada dün günün en çok konuşulan konularından biri olmuştu. Sınav sonuçları ile ilgili konuşan Yavuz, sınavları hazırlayan kişinin de kazanamadığını belirtti. Bu konuda aslında konuşmak istemediğini ama ısrarlara dayanamadığını belirten Yavuz, 200'e yakın milletvekilinin sınava girdiğini ve hiçbirinin arabuluculuk belgesi almaya hak edemediğini belirterek, sınav öncesi bazı çevrelerden Bakanlığın koordine ettiği bir sınavda soruların zaten milletvekillerine verileceğini söylendiğini ama sonuçlar ortaya çıkınca herkesin böyle bir durum olmadığını gördüğünü ifade etti. Ayrıca daha birçok konuda itham edildiklerini belirten Ali İhsan Yavuz, farkındalık oluşturmak istediklerini bu nedenle sınava girdiklerini ifade etti.

Sınavdan 74 aldım

Aynı zamanda kendilerini sonraki süreçlere hazırlamak istediklerini belirten Ali İhsan Yavuz, ama sosyal medyada bir itibar suikasti yapıldığını ifade etti. Kendisinin sosyal medyada yapılan paylaşımları çok önemsemediğini hatta gülüp geçtiğini belirten Yavuz, ama bazılarının gerçekten art niyet taşıdığı için böyle bir açıklama yapma gereği duyduğunu ifade etti. Sadece 2 gün çalıştığını başka milletvekillerinin de bir ay çalıştığını belirten Ali İhsan Yavuz, yine de buna rağmen güzel bir puan aldıklarını kendisinin 74 aldığını dile getirdi.

Hiç kimse maaş için bu sınava girmedi

Ali İhsan Yavuz kanunda 70 puanın üzerindekilerin sınavı geçmiş kabul edildiğini fakat arabulucu olacak kişilerin aşağıdan yukarıya ihtiyaç duyulduğu kadar alındığını ifade etti. Hiç bir milletvekilinin maaşı için bu sınava girmediğini belirten Yavuz, aynı zamanda sınav sorularına ulaşmak gibi bir kaygı da taşıdıklarını dile getirdi. Sadece 2 gün çalışarak sınava hazırlandıktan sonra her birinin aslında kazandıklarını ama hiç kimsenin bunu takdir etmediğini söyleyen Yavuz, üretilen dedikodulara çok üzüldüğünü dile getirdi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5227441/ak-partili-ali-ihsan-yavuz-arabuluculuk-sinavini-neden-kazanamadigini-acikladi