Sıra Numarası Almasını İsteyen Doktor Kürşad Turul'u Dövdüler

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Devlet Hastanesi'nde görevli beyin cerrahı Kürşad Turul, sıra numarası almasını istediği hasta ve yakınları tarafından dövüldü.

Alanya Devlet Hastanesi Poliklinikler Bölümü'nde dün saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, beyin cerrahı Dr. Kürşad Turul'un muayenehanesine gelen 33 yaşındaki M.C., iddiaya göre sıra almadan muayene olmak istedi. Turul, odasına giren hastadan sıra numarası almasını istedi. Buna sinirlenen M.C. ile yakınları O.A. (17) ve Y.S. (23) doktora saldırdı. Dışarda bekleyen diğer hasta yakınları tarafından odadan çıkarılan 3 saldırgan, gözaltına alındı. Saldırganlar polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Olay anı hastanenin güvenlik kameralarına da yansıdı. Doktor odasının bulunduğu koridordaki kameranın kaydettiği görüntüde, M.C. ve yakınlarının odaya girişi, kısa süre sonra doktor Kürşad Turul'un odadan kaçarak çıkışı, peşindekilerin saldırısı görüntülere yansıyor. Koridorda bulunanların müdahalesinin ardından saldırganların elinden kurtulan doktor Turul, başka bir muayenehaneye saklanıyor. Olay sonrası vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan doktor Kürşad Turul hastanede tedaviye alınırken, kendine saldıran 3 kişiden şikayetçi oldu.

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, "Özel hayatlarından fedakarlık ederek özverili şekilde hastalarına şifa vermek için görev yapan bir meslektaşımıza yapılan bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyorum" dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5228310/sira-numarasi-almasini-isteyen-doktor-kursad-turulu-dovduler